Wpis z mikrobloga

Mam do czynienia ze znakiem zakazu wjazdu B-2 uzupełniony o tabliczkę z informacją, że zakaz obowiązuje w godzinach 23:00-6:00

Dobrze rozumiem, że jeśli wjadę samochodem o godzinie np. 22:00 to bagietmajstry po 23:00 bagiety będą mogły wystawić słuszny mandat czy raczej taki, który sąd anuluje? (Zakładam udokumentowanie wjazdu przed obowiązywaniem godzin zakazu).

  • 6
@Pozdrowiony: znak B2 z godzinami obowiązywania jest chyba rzadkością, bo zazwyczaj ustawia się go przy wjeździe pod prąd w drogę jednokierunkową. Znak B1 z godzinami jest spotykany.
Wydaje mi się, że w sądzie wybronisz się o ile nie przejechałeś przez znak w godzinie obowiązywania lub nie włączyłeś się do ruchu w tym czasie na tej drodze
@pawelpablito: znak obowiązuje na parkingu i zabrania on wjazdu w tych godzinach. Wyjazdu (w przypadku wjazdu przed obowiązywaniem) już nie zabrania, wiec teoretycznie mogę bez problemu włączyć się do ruchu wyjeżdzając z parkingu w zakazanych godzinach. Oświeć mnie jeśli się mylę
@Pozdrowiony: jak na parkingu to interpretowałbym go jako "zakaz wjazdu na parking między 23 a 6"
Gdyby chcieli żeby w nocy parking był pusty, to imo bardziej pasowałby znak zakazu zatrzymywania lub postoju w tych godzinach.
Moze o to im chodzilo, ale mogli pomylic znaki
Sprawdziłem w rozporządzeniu i nie ma nic uszczegółowione co znaczy B2, wiec mozna zalozyc że możesz tam stać w nocy