Wpis z mikrobloga

@dktr: Masz sporo wolnego czasu widać xD

Przydałoby się żeby więcej pomiarów pokazywało a nie tylko 10 ostatnich sekund
Coś dziwne dane pokazuje pod SE2200H, moc na minus i prąd 59A?
  • Odpowiedz
@slavkowsky: To jednofazowy falownik i ma inaczej rejestry i właśnie go ogarniam, myślałem że odczytam se wszystkie informacje jedną funkcją ale nie ma tak łatwo. Będzie dodany zakres czasu na wykresie i licznik ilości wyprodukowanej energii na dobę/miesiąc itd.
  • Odpowiedz
@Bachal: W opcjach komunikacji w aplikacji SetApp jest opcja ModbusTCP i sobie włączyłem i czytam skryptem pod linuksem, mam jeszcze moduł bateryjny i akumulator 10kWh podłączony pod ten jednofazowy i rejestry są słabo udokumentowane i mam problem z poprawnym odczytem kiedy idzie z paneli kiedy z baterii itd.
dktr - @Bachal: W opcjach komunikacji w aplikacji SetApp jest opcja ModbusTCP i sobie...

źródło: comment_1621083877CGvHJdmv9Iuep2JcVRlKjc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: hmm, no ja bazowałem na manuałach dostarczonych od producenta, np. Sofara. Na Pythona za głupi jestem :(
  • Odpowiedz
@Bachal: Ja też nie znam pythona, tyle co przeczytam jak się używa danej komendy i jakoś leci.
Dodałem właśnie sumę energii dla każdego falownika, teraz pora na dane dobowe trzeba jakoś zbierać do bazy. Fakt że wszystko to mam na stronie w panelu solar-edge ale jest to tak powolne i mało responsywne że postanowiłem zrobić swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sosenqq: Sprzęt z dotacji, a instalację sami sobie zrobiliśmy, zajmujemy się tym. Wszystkie nasze instalacje tak wyglądają, jak chcesz mogę na pw podrzucić więcej fot z innych instalacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: a ile taki falownik jest tańszy od takiego który ma wbudowane możliwości monitorowania?

Ja np jak pomyślałem ile kosztuje(czasu) dodanie budżetowego licznika dodatkowego i podłączenie go żeby mieć monitoring to zdecydowalem się jednak na licznik od producenta falownika za 700netto.
  • Odpowiedz
@zibizz1: Ale w zasadzie każdy to ma, tyle że w większości aktualizacje są co kilka minut, przez chińskie czy jakieś tam serwery po drodze które działają jak kupa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: No ja mam co 5 minut i przez europejskie serwery. Dodatkowo szczegółowe dzienne wykresy na falowniku bez abonamentu są tylko 3 dni wstecz, ale na liczniku mogę podejrzeć dokładne wartości nawet rok wstecz
  • Odpowiedz