Wpis z mikrobloga

@Radaka: ostatnio montowaliśmy klientowi i pierwszy raz mieliśmy do czynienia z sytuacją że falownik się wyłączał poprzez zbyt dużą ilość V. Jakim przewodem jesteś podłączony do sieci? Oraz jak daleko masz od falownika do sieci?
  • Odpowiedz
@saperq: w sieci mam w nocy mam 215V - 230V, falownik jest pod panelami, panele od licznika jakieś +/- 50m, przed to foto były podłączone przez instalację w domu która jest aluminiowa i miałem tak że produkcja była na poziomie 1.4KW a na falowniku potrafiło mi dobić do 260V, teraz zrobiłem dedykowane od paneli do licznika kupiłem 50m 3x10m ale po podłączeniu odpadło jakieś 2m, teraz jak mam max produkcję
  • Odpowiedz
to może być tak że stare kable nie dają rady odbierać. 9x330 to jakby liczyć 2970 Max, ale wiadomo tyle nie robi. My mieliśmy problem że dobijało do 280V i falownik wyłączał się. Okazało się że z domu idzie 5x2,5 do szopy dochodzi 5x2,5 ale po drodze ktoś zrobił 3x1,5 :-)
  • Odpowiedz
@saperq: w całym domu jest stara instalacja, w planach na następny rok mam całkowitą wymianę, ale na razie chciałem tylko by foto działało a nie tylko ładnie wyglądało ;) zmiana rozwiązała problem, ale jak wspominałem mam możliwość pozbycia się jeszcze 12m kabla więc może się uda zjechać poniżej tych 251V
  • Odpowiedz