Wpis z mikrobloga

Mircy, właśnie odebrałem swoje #ps5 #ps5zme i w porównaniu do #xboxseriesx jest denerwująco głośna, wentylator wydaje tak jakby metaliczny odgłos, jakby wpadał w wibracje (niezależnie czy konsola jest w pionie czy w poziomie), XSX to przy Sony cicha myszka, tak ma być? Sztuka z ostatniej wstawki ME, wygląda raczej na fabrycznie nową, bo nie wydaje mi się że to są zwroty, zbyt dużo promocji się zrobiło przed komunią i chyba sklepy na to czekały...
  • 31
@Dave987654321: To nie jest wycie na tyle żebym ją zwracał i tak jak zasugerował @Sajq dostał jeszcze gorszy egzemplarz, natomiast jestem wielce zdziwiony że takie same bebechy w XSX są bezgłośnie chłodzone w porównaniu PS5. Wychodzi na to że przedłożyli dizajn nad decybele.

Dodatkowo zauważyłem, że jak podniosę trochę konsolę w trakcie pracy chwytając z dwóch boków, to robi się sporo ciszej, czyli to się przenosi sporo po RTVce (mój mebel
@duzeelobenc: Jednak miałeś rację z tą instalacją gry, poszedł komunikat że gra się zainstalowała (chociaż sporo czasu już w nią grałem) i napęd przestał pracować, dziwny system, ale kamień z serca ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz tylko słychać ten wentyl, jakby ktoś na drugim osiedlu rył asfalt młotem pneumatycznym, i dźwięk przebija się do mieszkania pomimo zamkniętych okien []
@Sajq: Mam najcichszy wentylator a XSX i tak jest cichsze. Dlaczego doszło do sytuacji w której Sony jest gorsze w projektowaniu sprzętu niż zwykły Microsoft? Bardzo ciekawa sytuacja.
@rowerek404: Pewnie cięcie kosztów. Sony traci na każdym sprzedanym egzemplarzu PS5 (niby to nowe ssd jest cholernie drogie), licząc, że odzyska pieniądze z zakupionych gier. To cięcie kosztów widać nawet w nowych kontrolerach DualSense, gdzie wrzucili jakieś marne analogi na których bardzo szybko pojawia/pojawi się drift.
@Sajq: Microsoft też traci na każdej konsoli, oczywiście normalna sprawa (chyba, że jesteś Nintendo, oni osobny temat) - w tej (i w przypadku np. GP) przyjemniej jest, że MS jest firmą minimalnie majętniejszą i nie mają obaw przed wydaniem kilku dolarów więcej by konsola była lepiej wykonana.