Wpis z mikrobloga

#programista15k #pis #neuropa #4konserwy #nowylad

Chyba koniec b2b, strach się bać co jutro pokażą

Dziś system podatkowy sprawia, że jeśli ktoś zarabia 2800 zł brutto, a więc pensję minimalną, to płaci procentowo niemal taki sam odsetek podatków i składek, co osoba zarabiająca na przykład 25 tys. zł.

Ba, w niektórych przypadkach osoby zarabiające kilkukrotnie więcej, niż wynosi średnia pensja, płacą procentowo mniej niż statystyczny Kowalski. To ma się zmienić, tak by pomóc najmniej i średnio zarabiającym. Z informacji money.pl wynika, że dla nich zmniejszą się więc podatki.

Zmiany mają być tak skonstruowane, by promować etaty. Dziś to one są obarczone największym opodatkowaniem, co sprawia, że część firm i pracowników wybiera tzw. fakturę i jednoosobową działalność gospodarczą.


https://www.money.pl/podatki/nowy-lad-nie-tylko-podatkowy-ujawniamy-co-planuje-zjednoczona-prawica-6639600407477216a.html
  • 42
  • Odpowiedz
@stachu69: ale Ty z tego korzystasz - policja jest do dyspozjic pod 997, pogotowie jest dostępne pod 999 ( btw, tak, dostępność też kosztuje ).

I nie wyjeżdżaj mi z jakims smiesznym ubezpieczeniem z medicoveru bo 99.9999% ludzi nie ma leczenia szpitalnego, juz nie mowiac o leczeniu powaznych chorob onkologicznych etc
  • Odpowiedz
@alex-fortune: przeczytaj jeszcze raz co napisałem, a jeśli napisałem nieskładnie to przepraszam. Chodzi mi o to, że na policję, służbę zdrowia itp dorzucę się chętnie. Co nazwałem złodziejstwem to kwestie typu 500+, czy 13 emerytura, a wiec świadczenia za to, że ktoś raczy istnieć.
  • Odpowiedz