Wpis z mikrobloga

Jesli to jest nawet 29% to przez prawie 1/3 czasu zasuwamy na panstwo.


@Dacir: No tak tylko że to niska cena jak na emerytury, renty, chorobowe, macierzyńskie, 500+, ojcowskie itd itd a do tego pełne ubezpieczenie medyczne za bezcen(co prawda jakość jest jaka jest ale to wina niedofinansowania). To się naprawdę opłaca.
  • Odpowiedz
Chcialbym mozliwosc rezygnacji z tego i oplacenia sobie samemu.


@Dacir: No tak, dopóki jesteś zdrowy i młody to napewno wolisz prywatne ubezpieczenia. Każdy by wolał. Co innego jak się już człowiek zestarzeje i wymaga opieki. To już zmienia się perspektywa bo z płatnika robisz się beneficjentem a żadna prywatna służba już cię nie chce. Jak w USA. Jak jesteś młody i zdrowy to prywatnie się ubezpieczysz, ale dlaczego jakoś ci ubezpieczyciele
  • Odpowiedz
@Moisze:
Tak, ale jestem doroslym, wolnym czlowiekiem i chce o sobie decydowac sam, a nie byc niewolnikiem panstwa, ktore zmienia reguly w trakcie gry, tak jak zmieniano wiek emerytalny.
Jesli podejme ryzyko i mi sie nie uda to umre pod plotem i bede mial zal tylko do siebie.
  • Odpowiedz
Nie studiowałem, korzystam z prywatnych lekarzy, lecę na B2B od 8 lat, płace ZUS i PIT przed terminem, nie dostałem żadnych dotacji, subwencji i innych patokredytów. 30lvl, nie spadam później 10k po podatkach od ponad 3 lat, a mam okrutnie obsraną zbroję, że jutro dowiem się jaką to jestem, horrendalnie bogatą elitą tego kartonowego #!$%@?łka, i że trzeba ze mnie wyssać ile się da dla patusów. Najgorsze jest to że zamówiłem swoje
  • Odpowiedz
@mirelle: Możesz sobie ogarnąć kompana do zabaw fizycznych, wtedy będzie komplet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Razzish: piąteczka. Lvl 26, singiel, bez planów na rodzinę. Nikt tak mnie nie zniechęcił do dalszego rozwoju i zachęcił do emigracji jak mądrzy ludzie z PiS. Akurat mam pracę w której mam wgląd w pensję netto, brutto i brutto + pracodawca, i generuje to we mnie potężny #!$%@?.
  • Odpowiedz
Tak, ale jestem doroslym, wolnym czlowiekiem i chce o sobie decydowac sam, a nie byc niewolnikiem panstwa, ktore zmienia reguly w trakcie gry, tak jak zmieniano wiek emerytalny.


@Dacir: Ty tak ale żyjesz w demokratycznym kraju w którym rodacy jasno dali ci do zrozumienia że oczekują państwa opiekuńczego. Jeżeli chcesz to zmienić to buduj partię, ruszaj na wybory. Innej opcji nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Razzish: Jeszcze powiedz, że zarabiasz powyżej 5500 brutto to dostaniesz legitymację wroga narodu polskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Moisze:
No wlasnie. I wracamy do tego, ze niestety nie jestesmy wolnymi ludzmi tylko musimy zasuwac na te wiekszosc.
A wiekszosc to emeryci, nieroby i patologia.
Chce byc wolnym czlowiekiem, a nie niewolnikiem wiekszosci.
  • Odpowiedz
Chce byc wolnym czlowiekiem, a nie niewolnikiem wiekszosci.


@Dacir: W żadnym społeczeństwie nie będziesz wolnym człowiekiem w sposób w jaki tego oczekujesz. Zawsze życie w społeczeństwie wymaga rezygnacji z własnej wolności.
  • Odpowiedz
@Dacir: Wiedziałem że to powiesz i że powielisz tego typowego prawicowego fejka. Otóż cała wypłata od tej kwoty czyli super brutto 7 228,80 PLN odliczane jest od podatku czyli pracodawca zapłaci ze swojego zysku podatek mniejszy o 1301 PLN czyli de facto 5927zł płaci pracodawca a ty dostajesz 4300. Czyli jeszcze mniej niż 29%.


@Moisze ale głupota. Zapłacisz mniejszy podatek, bo dochód Ci się zmniejszył. Bo cóż to byłyby za czary,
  • Odpowiedz
ale głupota. Zapłacisz mniejszy podatek, bo dochód Ci się zmniejszył. Bo cóż to byłyby za czary, że pracodawca płaci pracownikowi 4300, 2900 płaci podatku, ale z portfela mu znika tylko 5900? ()


@Silvervend: Te czary to matematyka.
  • Odpowiedz
@Moisze:
No wlasnie.
O moim zyciu nie decyduje ja tylko politycy wybrani przed stado jakichs baranow.
Wtedy my jestesmy zmuszeni pracowac, zeby politycy mogli realizowac zadania tego stada baranow, ktore ich wybralo.
  • Odpowiedz
  • 0
We wrześniu pojawiła się opcja przenieść ośrodek życiowy do Niemiec i mimo że bronie się jak mogę , to Polski rząd zachęca coraz bardziej.
  • Odpowiedz