Wpis z mikrobloga

#pk #agh #budownicto
Jestem na 1 roku budownictwa i zastanawiam się czy jest sens kontynuować naukę, bo z tego co widzę większość osób odradza. Czy naprawdę dzisiaj na rynku pracy sytuacja jest tak tragiczna a robota niewdzięczna ?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@og_kosa: rozwinę. Na studiach kupa czasu na naukę, projekty, po studiach kopanie się, żeby wejść do branży, robota stesująca, potem będziesz musiał robić laskę izbie i płacić im haracz. Generalnie to po prostu się nie opłaca, pewnie jakbyś bardzo chciał i poświęcił się temu całkowicie, to karierę byś zrobil, ale po co się tak męczyć? Inne branże są o wiele wiele łatwiejsze.
  • Odpowiedz
elektryki czy inne energetyki


@Atalas: Skończyłem elektrotechnikę na PK. większość elektryków też pracuje po budowach, tylko łatwiej im o prace i jest lepiej płatna :) Ale Fakt, perspektywy są szersze niż po budownictwie, jest elektronika, automatyka, programowanie itd.

Generalnie większość osób po budownictwie musi... pracować na budowie. A to oznacza prace 10h dziennie, duży stres i wcale nie takie super zarobki. Generalnie nie polecam, już moje elektrotechnika lepsza. Energetyki nie
  • Odpowiedz
@bisu: głównie chodzi mi o perspektywy pracz po ukończeniu szkoły i ewentualnie zdobyciu uprawnień. Zastanawiam się nad pójściem w branże IT.
  • Odpowiedz
@og_kosa: Stary temat, ale podciagne. Jak masz możliwości to przejdź do IT. Dużo osób które znam przechodzą do niej. Pracę o wiele łatwiej znaleźć.... Ja jestem po is wgig
  • Odpowiedz