Wpis z mikrobloga

@grayjedi: kapitaliści xD

Ogarnijcie w końcu że to po prostu ludzie, tacy jak Wy, jak wasi rodzice, którzy bez mrugnięcia okiem wykorzystaliby dzieci gdyby nie przepisy. Ja pracowałem w dzieciństwie kiedy jeszcze komuna panowała, to po prostu jest ludzka natura.
  • Odpowiedz
@grayjedi: Kapitalizm skończył z pracą dzieci która trwała od zarania ludzkości. Oczywiście nawet dziś dzieci pracują w wielu miejscach na świecie, ale chyba nie jest przypadkiem że często w tych właśnie miejscach powiewają czerwone flagi.
  • Odpowiedz
  • 91
@benio616
1. Krytyka kapitalizmu i chęć jego zmiany na jakiś bardziej ludzki system nie oznacza, że chce się powrotu komunizmu.
2. Nawet jeśli w tych krajach, w których wykorzystuje się dzieci, jest jakiś inny system niż kapitalistyczny, to nie ułaskawia to firm, które wykorzystują trudną sytuację ludzi w tych krajach, jednocześnie mając na ustach progresywne idee równouprawnienia i godnych płac. Główną cechą kapitalizmu jest maksymalizacja zysków; wszystkie inne wartości jak ochrona klimatu,
  • Odpowiedz
skrócenia tygodnia pracy do 5 dni roboczych, skrócenia godzin pracy, zakazania pracy dzieci, wprowadzenie minimalnego wynagrodzenia itp. Wszystkie tego typu obostrzenia nie są zasługą kapitalizmu, tylko demokratycznych społeczeństw i związków zawodowych


@Daleth2202: No właśnie nie, te wszystkie rozwiązania prawnie wprowadzono dopiero kiedy były już społecznie powszechne, dzięki wzbogaceniu się społeczeństw, dzięki właśnie kapitalizmowi, ale nie wierz mi na słowo dane historyczne na ten temat są publiczne dostępne możesz sam się przekonać
  • Odpowiedz
@grayjedi Takie prawa są właśnie przez to, że ludzie są zdolni do robienia złych i okrutnych rzeczy jeśli mają taką możliwość i tak się potoczą ich losy, ja i ty też w pewnych okolicznościach moglibyśmy być niesamowicie złymi ludźmi.
  • Odpowiedz
  • 1
@grayjedi no właśnie przeniósł. I dlaczego to nie jest pietnowane i nagłasniane? Dlaczego ludzie którzy popierają antykapitalizm kupują produkty od firm którzy wykosztuja pracę dzieci?
  • Odpowiedz
  • 8
@grayjedi gówno prawda. a fakt, że dzieci już nie muszą pracować co jest ewenement w historii człowieka zawdzięczamy właśnie kapitalizmowi i rozwojowi który przyniósł
  • Odpowiedz