Wpis z mikrobloga

Wylosowałam zestaw:
1. Jak to wiosną. zrób generalne porządki np. piwnicy, strychu itp.
2. Zidentyfikuj 5 gatunków ptaków żyjących w twojej okolicy, zrób zdjęcia oraz opis.
3. Wykonaj pracę plastyczną z papieru (tematyka wiosna).

Jakie to zadanie było przyjemne! () Ale od początku.

Siostra pożyczyła mi aparat i statyw na to zadanie i poczułam się jak prawdziwy fotograf ornitolog :D Chodziłam po moim osiedlu i pobliskim lesie i ludzie się dziwnie na mnie patrzyli jak chodziłam z tym statywem XD Oczywiście w trakcie fotografowania zdarzył się kryzysowy moment, kiedy jakieś robale wlazły w aparat i nie można było ustawić ostrości przez nie XD ale po wyczyszczeniu można było wyruszyć dalej na poszukiwanie ptaków.

Na pierwszy ogień idzie najlepszy ptak, którego udało mi się uchwycić w lesie! Musiałam zapytać na grupie ornitologów jaki to ptak i odpisali mi po 10 sekundach XD tam są tacy fanatycy ptaków, że tylko czekają i odświeżają aż ktoś doda ptaka żeby go zidentyfikować XD

A więc ten sławny ptak numer jeden to:

1. KWICZOŁ XD

Skisłam jak usłyszałam jak się nazywa, nie mogłam na początku zapamiętać tej nazwy i mówiłam, że to był KRZYCZOŁ XD Ale bardzo ładny to był ptaszek, siedział sobie i przekrzywił dla mnie główkę do zdjęcia. () Pochodzi z rodziny drozdowatych i kiedyś można było go spotkać tylko na Mazurach. Je glizdy ale nie pogardzi też jabłkiem. Kiedyś dawniej na nie polowano, bo te ptaki jadły jałowiec i jarzębinę i dzięki temu ich mięso miało dobry smak.

2. KOS

Śliczny i bardzo znany czarny ptaszek :) cała rodzina siedziała sobie w krzaku i ćwierkała. Kosy mogą robić gniazda na ziemi i w krzakach więc może tam mają gniazdo. Podobno kosy mogą naśladować dźwięki innych ptaków, a także odgłosy miasta, jak karetki albo telefony.

3. SIKORKA BOGATKA

To było wyzwanie XD już myślałam że mi się nie uda jej złapać ale uchwyciłam ją pomiędzy gałęziami. Strasznie szybko biegała i prawie mi odleciała. Lubię tego ptaszka, zawsze przychodzi zimą na słoninę pod okno. Podobno jedna rodzina sikorek może zjeść nawet 3 miliony owadów w ciągu roku xD mogą też żyć prawie 15 lat :)

4. KAWKA

A tutaj jest kawka z jakimś robalem w dziobie XD Tutaj można było podejść bliżej bo te ptaki się raczej nie boją ludzi. Uważajcie na kosztowności bo ten ptak może wam ukraść różne błyskotki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście spotkałam ją przy koszu na śmieci bo kawki lubią odpadki XD

5. WRÓBELEK

A tutaj uchwyciłam wróbelka, który dzielnie trzyma kawałek jakiegoś włókna, może jakiejś sierści do gniazda? Wróble wykorzystują trawę, perz, słomę a nawet papier, sznurek czy fragmenty materiału do gniazda. Wszystko jedzą, żyją praktycznie wszędzie, ale przez to, że coraz więcej ludzi ociepla budynki, tracą miejsca lęgowe.

Bardzo dobrze bawiłam się podczas tego wyzwania :) Fajnie było zwrócić większą uwagę na naturę, która nas otacza. Kto by pomyślał, że idąc do lasu obok mojego domu zobaczę ptaka, o którym nigdy nawet nie słyszałam. Polecam wszystkim zrobić sobie taki spacer i reset w otoczeniu przyrody :) Bardzo się cieszę, że wylosowałam to wyzwanie :D

#mirkowyzwanie
Pobierz Aelin - Wylosowałam zestaw: 
1. Jak to wiosną. zrób generalne porządki np. piwnicy, ...
źródło: comment_16208122113gbOC5K5x1Rks5u4oEZEUO.jpg
  • 10
Skisłam jak usłyszałam jak się nazywa, nie mogłam na początku zapamiętać tej nazwy i mówiłam, że to był KRZYCZOŁ


@Aelin: widać, że nie oglądałaś Janosika ( ͡° ͜ʖ ͡°)