Wpis z mikrobloga

Mniej więcej tyle lub ciut więcej powinien mieć pod obciążeniem.


@majk3l: to chyba z jakimś chłodzeniem ciekłym azotem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam na nim Fera 3 i zdarza się nawet 95C xD A na stocku po kilku minutach 100% użycia się resetował
@Ostraszpara69xD: Jeśli w obciążeniu, to 73 jest całkiem ok, zależy też jaki narzut robi koparka na CPU, bo jeśli mały a jest już 73, to trochę niefajnie, chociaż Zen2 i 3 mają bezpieczne temperatury do 90 stopni, potem throttling następuje.

Jakie temperatury w IDLE, tj teoretycznym spoczynku?
°) Mam na nim Fera 3 i zdarza się nawet 95C


@Czarna_ksiazka: Fakt, Fera to podły schładzacz, ale masz Mirku coś bardzo nie halo w konfiguracji. Miałem wiele procesorów i nawet na 3900X nie zaznałem takich temperatur... Zacznij od zdjęcia schładzacza, ponownego przesmarowania i solidnego dociśnięcia schładzacza.
@majk3l: byłem już z nim nawet w serwisie, zdjęli chłodzenie, nałożyli nową paste, jest to samo xD Po prostu felerny egzemplarz, których jest wiele swoją drogą. Także sprzedaję całą budę bez grafy i kupuję nową na intelu. Ostatni raz się dałem nabrać wykopkom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
byłem już z nim nawet w serwisie, zdjęli chłodzenie, nałożyli nową paste, jest to samo xD Po prostu felerny egzemplarz, których jest wiele swoją drogą. Także sprzedaje to i kupuje intela. Ostatni raz się dałem nabrać wykopkom ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czarna_ksiazka: Wybór intela w dzisiejszych czasach to trolling
Wybór intela w dzisiejszych czasach to trolling


@Ostraszpara69xD: A patrzyłeś na to ile obecnie kosztuje Ryzen 5 3600? Bo sytuacja w ciągu ostatniego roku się diametralnie zmieniła w tym segmencie - Ryzen 5 3600 podrożał, i5-10400F potaniał, Ryzen 5 5600X trzyma kosmiczne ceny, a i5-11400F startował od 750 zł (a przy dobrych recenzjach w tej cenie był chyba zbyt opłacalny i poszedł w górę). Sporo ludzi jeszcze poleca AMD pamiętając niższe