Wpis z mikrobloga

Hej, mam pewien problem/pytanie
Kupiłem ostatnio zestaw części z aliexpress za około 250 usd, dostawa przez fedex, teraz dostałem maila od fedexu żeby uzupełnić dokumenty celne itp. Do tego co mi wysłali została dołaczona faktura wystawiona przez majfrenda, na której jest jedynie część sprzętu który zamówiłem w tym zestawie, wartości 90 usd, prawdopodobnie żeby trochę zaniżyć wartość zamówienia (ale jeszcze go dopytam XD).
Czy jak przepiszę do deklaracji celnej wartość z faktury od Pana Chińczyka nie podając rzeczywistej wartości zamówienia to mogą coś mi zrobić? Czy oni sprawdzają zawartości paczek i porównują z fakturami czy raczej niespecjalnie?
#aliexpress
  • 9
@lawrynek: Napisali mi jeszcze coś takiego:
Dodatkowo prosimy o przesłanie potwierdzenia zamówienia oraz zapłaty za towar np. w postaci kopii z transakcji internetowej (jeśli towar został zakupiony).

Czy mogę nie wysyłać potwierdzenia przelewu żeby nie wiedzieli ile rzeczywiście za to zapłaciłem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lawrynek: ja kilka lat temu, jeszcze zakupy nie były takie proste, spróbowałem przedstawić dokument od Pana chińczyka. Po telefonie od celników już tego nie powtórzyłem nigdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lawrynek: zadzwonił pracownik, powiedział że wbrew temu co mi się może wydawać w UC pracują inteligentni ludzie którzy potrafią sprawdzić ile warty jest zamawiany towar. Dodał że oszustwo to przestępstwo itp. Poprosił grzecznie żebym wysłał prawdziwą wartość zamówienia zgodnie z płatnością z banku. Posypałem głowę popiołem i już więcej nie próbowałem cwaniakowac na VAT.