Wpis z mikrobloga

Siemka,
zaczynam się rozglądać za pracą jako golang developer. Do tej pory pracowałem jako typowy software dev (najwięcej javy / pythona / bash-scriptów) dużo też kodziłem w GO, ale bez jakiegoś mentora który by mi robił chociaż code-review.
Stąd moje pytanie do GO mireczków, czego mogę się spodziewać na rozmowie o prace na to stanowisko? Ogólnie znam dużo lepiej język od strony praktycznie niż teoretycznej i sam nie wiem czego nie wiem.

Oczywiście ostatni miesiąc zakuwam cały czas teorię, żeby umiec racjonalnie wytłumaczyć czym są wskaźniki/channele etc, ale j/w nie wiem czego jeszcze nie wiem. (,)

#golang #go
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chytruseek: "Jak działa scheduler" pojawia się bardzo często. Do tego jak wygląda slice od środka i jak nim manipulować. Czasem pytają o patterny programowania współbieżnego oraz jak testujesz kod w Go.
  • Odpowiedz
@chytruseek: mam zestaw pytan z Go, ktore zwykle zadaje na interview - powinno sie przydac ;) Z gory przepraszam za koslawa autokorekte lub dziwnie sformulowane zdania, tlumaczylem na szybko z angielskich notatek

* w jakiej kolejności sa elementy w mapie?
* różnica pomiędzy array a slice?
* do czego sluzy sync.WaitGroup? W jakiej sytuacji bys tego uzyl?
* czego używasz do zarządzania dependencies? (go modules albo
  • Odpowiedz
@chytruseek: ja preferuje pytanie otwarte, mam specjalnie przygotowany kod, który nie musi się kompilować i kandydat może zrobić z nim absolutnie co zechce, czyli:

1) zmienić nazwy zmiennych, funkcji, ew. poprawić nazwy, jak są z księżyca (a czasem są)
2) poprawić/dodać/usunąć komentarze, jak uważa za słuszne
3) wyciągnąć jakieś funkcjonalności do funkcji, ew. pozmniejszać odpowiedzialności już istniejących, zrobić czyste funkcje jeśli uważa to za stosowne
4) użyć odpowiednich
  • Odpowiedz
mam specjalnie przygotowany kod, który nie musi się kompilować i kandydat może zrobić z nim absolutnie co zechce, czyli

@devopsiarz: czyli zadanie w rodzaju zrobienia code review - bardzo lubie taka forme i tak prywatnie to chce cos takiego wprowadzic u mnie w firmie, tylko jeszcze sie za to nie zabralem ;)
  • Odpowiedz
@kontra: coś w tym stylu, jednak bardziej chodzi o kwestie jakiegoś obycia kandata w pracy z kodem w Go i podejście do kwestii ewentualnego refaktoru. Sporo kwestii w takim kodzie jest proste do wychwycenia dla kogoś, kto choć trochę programował w Go. Poza tym, zadanie jest zupełnie otwarte, czyli nie ma jedynej słusznej ścieżki rozwiązania, nie ma stresu, że się nie skompiluje lub nie zaliczy testów, chodzi o sam zamysł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chytruseek: a czy warto? Ja od początku siedzę w cpp, wcześniej emebdded, teraz już aplikacje wyżej poziomowe. Wydaje mi się bliski GO i bardziej przyszłościowy niż ten c+(
  • Odpowiedz