Wpis z mikrobloga

Zaktualizowałem wczoraj #ace2 z #androiod 2.3 do 4.1 #jellybeam.

Chciałbym podziękować @RRybak za pomoc :D

A co do aktualizacji to niby wydaje się że działa płynniej menu, ale apki włączają się bardziej ociężale. Tak w moim odczuciu. Patch na 624mb jakoś tak mało dał albo nie umiem, poniewuż jak dobija mi do 550mb zapełnionych to mi killuje apki, a zostaje 70, dziwne.

Bateria znika w oczach! Co ten android to ja nawet nie.

i #pytanie wie ktoś jak wyłączyć zbędne wibrace w dżelibine? chodzi o te które pojawiają się przy przytrzymaniu ikonki, włączeniu managera itp
  • 10
@mahometgej: Ustawienia wibracji są gdzieś w menu, ale to raczej w ustawieniach launchera. Jako, że ja już nie mam stockowego, to Ci nie powiem gdzie - znajdziesz pewnie w opcjach TouchWiza :P

Ociężały jest, ale poprawia się, jeśli zgodnie z poradą zrobiłeś full wipe (nie factory reset, tylko wipe) po upgrade. Bateria akurat u mnie trzyma zajebiście, chociaż CIUT słabiej niż w 2.3. Głównie dlatego, że w autobusach i tramwajach siedzę
@mahometgej: google Twoim przyjacielem, zawsze możesz doinstalować. Jakby coś, to przerzuciłem się ze swype na swift.

Google: swift apk 4.2 download powinno rozwiązać problemy ;)
@RRybak: android od 4 wersji zapycha ramu ile wlezie. Problem z ace 2 jest taki, że telefon prawdopodobnie nie ma dostępu do większej ilość pamięci niż 550 mb mimo patcha. Dlat3go zapycha tyle. Reszta to rezerwa systemowa.

@mahometgej: działają Ci filmiki na yt i stockowym odtwarzaczu?
@bartdziur: filmiki działają, na apce YT. Ktoś gdzieś pisał, że lagują, ale póki co nie odczułem - idzie płynnie. Natomiast mam problem z paskiem przewijania,bo po prostu znika. Czyli teoretycznie obecnie mam tylko start i pauzę.

Dopóki system wykorzystuje tę pamięć, to jest OK. Bez patcha zestaw launcher + facebook + swype zabijał aplikacje, teraz jest jeszcze przeszło 100MB wolnego, więc jest git. Ale i tak to jeszcze przekombinuję przez weekend.