Wpis z mikrobloga

mirki, potrzebuję Waszej pomocy. moja mama właśnie przyszła do mnie załamana, że usunęła wszystkie zdjęcia z dysku (było ich sporo), a zrobiła to przez Picassę. kliknęła ''usuń folder'' (myślała, że to usunie tylko z Picassy), a potem folder miał trafić do kosza. w koszu go nie ma (nie, nie mają automatycznego usuwania z kosza). szukałam w wyszukiwarce i ten folder niby jest, ale pojawia się informacja, że to tylko skrót i że docelowy folder został zmieniony lub przeniesiony.

no i tutaj moje pytanie: czy da się jakoś odnaleźć/odzyskać te zdjęcia?

#pytanie #picassa #windows
  • 20
@SScherzo: lub mozesz do tego uzyc tez PartitionGuru, ale tak jak napisalem wczesniej.. najlepiej robic takie rzeczy z jakiegos live systemu, ewentualnie podpiac dysk pod inny komp i zniego zrobic kopie dysku.. a pozniej mozna sie bawic w odzyskiwanie. ja tak odzyskiwalem kiedys prace magisterska klientce.. dzien przed oddaniem ;]
@SScherzo: to znaczy ze jak usuniesz pliki z dysku, to fizycznie sa one do odzyskania do czasu kiedy w te miejsce nie zapiszą się nowe pliki, a gdy sie zapiszą nowe pliki na miejsce "starych"plików to już po ptokach.. i tylko specjalistyczny sprzęt może odzyskać cokolwiek z dysku. bardziej normalnie już nie umiem Ci tego opisać.

taka dobra rada "

powiem tak jeśli nie wiesz jak to zrobić to poproś kogoś