Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pyzdek: no ja wiem, ale jak sprawa ma się aktualnie? (ʘʘ)

Wiem że proszenie się na mirko o opinie to nieproszenie się o pomoc, ale mimo wszystko zależy mi na jak najbardziej obiektywnych opiniach osób tam mieszkających
@pomidorowka: Plusy: dobry węzeł komunikacyjny, wystarczająca ilość miejsc parkingowych, dobra administracja choć prezes osiedla na stołku od dekad, dobrze zaplanowana przestrzen, bloki nie sa ciasno i kazdemu dany jest dostep do powietrza i slonca. Ogrzewanie i woda miejska. Dużo sklepów, kupisz lokalnie w zasadzie wszystko a przechodzac przez park jesteś w sumie w astrze. Minusy: glosne noce, czesto ktos o 2giej w nocy potrafi drzec pape bo kazde podworko zaklepane przez
@pomidorowka: Produkty pierwszej potrzeby kupisz na miejscu, z mniej oczywistych: szewc, pasmanteria, usługi krawieckie itp. (masa lokali usługowych), wszystko blisko: sklepy, przychodnia, przedszkole, żłobki i szkoły. Blisko do centrum (dobra komunikacja miejska: tramwaj i autobus), wokół ładne tereny na przejażdżkę rowerem, Hot Spot koło Milenijnego, dużo terenów zielonych (po drugiej stronie parku masz Astrę, Halę Tęcza, rzut beretem o Magnolii. Blisko centrum, ale jednocześnie w miarę małe natężenie ruchu. Duże odległości
@pomidorowka ja mogę polecić, mieszkałem tam 3/4 życia i nie było problemów, dużo zieleni, duzo miejsc parkingowych i sklep co ulice :) nie słuchaj się dzbanów co wysyłają filmiki sprzed 20 lat, teraz jest tam wal przeciwpowodziowy (de fakto po którym mozna rowerkiem jeździć ładnie) i generalnie nie ma problemów z patusami (wieczorem na dokerskiej czasami jakiś żul będzie darl ryj ale na szczęście na kozanowie jest komisariat
@pomidorowka: mieszkam na Dokerskiej i również sobie chwalę to osiedle, jednak największy ból dupy to miejsca parkingowe, a konkretnie ich brak.

Również ilość starszych osób na m2 jest ogromna na tym osiedlu, a tym samym zakupom w osiedlowej biedronce towarzyszy smutna refleksja na temat kruchości ludzkiego życia. Z drugiej strony- wcześniej mieszkałem na śródmieściu i tam miejsce starszych ludzi zastępowali żule i bezdomni, więc nie jest tak źle.

Mordeczek na osiedlu