Wpis z mikrobloga

Kurde help,

Mam PSU SilentiumPC supremo fm2 720W.

Podłączona do niego "koparka", (1x celeron g3930e, 1xssd, 1x rtx 3090 3x 8 pin).
I tutaj pojawia się problem, mam jeszcze rtxa 2070 super, który wymaga 2x 8 pin. A ani w zestawie nie ma kolejnego przewodu, a również w specyfikacji PSU widzę, że ma "CZTERY ZŁĄCZA PCI-E 6+2 PIN" (chociaż na samym zasilaczu jest ich więcej, a na schemacie po prostu niektóre są puste (https://www.silentiumpc.com/pl/product/supremo-fm2-gold-650w/).

Mam aktualnie tylko coś takiego - https://www.delock.com/produkte/G_83704/merkmale.html?setLanguage=pl

Da rade w ogóle podłączyć te 2 karty do tego PSU? Wiem, że moc jest graniczna i tak czy siak w najbliższym czasie czeka mnie upgrade, ale po prostu nie chcę, żeby karta leżała i się kurzyła. dzięki:)

#pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta #pytanie #technologia #ethereum #bitcoin #kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
@DOGTOR: Ma pan kolega 4 przewody zasilania PCI-e 6+2 pin do zasilania kart graficznych.
Karty graficzne wymagają 3x 8 pin + 2x 8 pin = brakuje jednej wtyczki 8 pinowej zasilania PCI-e.

Można zastosować jakieś przejściówki z molexów czy zasilania Sata na wtyczkę 8 pinową, która jest brakująca w tym przypadku.
Lub zakupić jeszcze jeden przewód zasilania PCI-e 6+2 pin do zasilaczy modularnych.

Masz opis na zasilaczu jakie wtyczki możesz tam
  • Odpowiedz
@maniek50005: sorki, lag mózgu. Oczywiście chodzi o 750 W :) Supremo FM2.

To o to mi dokładnie chodziło - czy dokupienie po prostu jednego przewodu zasilającego 8 pin załatwi sprawę. Jeśli tak to super, martwiło mnie po prostu stwierdzenie w specyfikacji, że zasilacz ma 4 złącza PCI-E. Myślałem, że po wykorzystaniu ich reszta po prostu nie daje prądu.

Mam nawet w zestawie do karty spliter 8 pin na 2 x 6
  • Odpowiedz
@Atreyu: szkoda, ale nie wiem gdzie zawiniłem kupująć jeszcze rtx 2070 za 2 koła przed boomem, a 3090 też w mega okazyjnej cenie. Nawet mi się nie śniło, żeby zaczać na nich cokolwiek kopać, miały być do użytku prywatnego.

Sam jestem niedzielnym graczem i aktualnie siedzę na 980ti. Takie czasy. Rozumiem, że według Ciebie mam odsprzedać komuś kartę za grosze, żeby nie psuć rynku.
  • Odpowiedz
@DOGTOR:

że zasilacz ma 4 złącza PCI-E


Nie, zasilacz niema czterech złącz zasilania 12 V, tylko ma jedną wspólną linię zasilania 12 V dla wszystkich urządzeń podłączonych do tego zasilacza - można to wyczytać w specyfikacji samego zasilacza na stronie producenta, lub na samej tabliczce znamionowej zasilacza.

czy dokupienie po prostu jednego przewodu zasilającego 8 pin załatwi sprawę


Tak to załatwi sprawę.

Jednak wyczytałem na reddicie, że nie polecają tego rozwiązania,
  • Odpowiedz
@DOGTOR: Siema, trochę odkopię, bo stanąłem przed podobnym problemem. Co finalnie zrobiłeś?
Ja zatrzymałem się na razie na napisaniu do silentium, zasilacz ma 8 wyjść pci/cpu, ale dodają tylko 4 kable xD Mogą sprzedać więcej kabli, ale w przypadku podłączenia większej ilości niż te z zestawu gwarancja może nie być uznana jak się zfajczy.
Czytałem też na reddit, że wtyczki różnych producentów mogą mieć różny pinout od strony psu, stąd nie
  • Odpowiedz
@mamnatopapiery: siemka, mocno chałupnicze, ale po prostu skorzystałem z trego splittera który podesłałem i wszystko śmiga. Tak czy siak niedługo planuję dołożyć 2 PSU, bo do już nic więcej bym się nie odważył podpiąć do tego zasilacza xD
  • Odpowiedz