Wpis z mikrobloga

Przetestowałem dzisiaj:

Sony wh-1000xm4
Dali IO6
Bose QC 35
Bose ANC 700

Sony ma najlepszy ANC i bajery ale jakość dźwięku to kupa, serio jak to może tyle kosztować. Brak wysokich tonów, przesadzone basy. Brak separacji, wszystko zlepione w jedną papkę. Jak lubisz analizować muzykę to tutaj nic nie wyciągniesz.

Słuchawki Bose testowałem na wystawie Bose z predefiniowanymi utworami. Nie wiem czy był tam zainstalowany jakiś magiczny wzmacniacz Bluetooth który był schowany ale QC 35 tańsze i starsze słuchawki lepiej brzmiały od Sony. ANC 700 jeszcze lepiej ale były mniej wygodne.

Dali IO6, Boże, przy nich Sony brzmią jak słuchawki za 200zl. Dobre naturalne brzmienie, wyważony bas, dobra szczegółowość. Słyszysz w nich rzeczy których w Sony po prostu nie ma. Idealne jeżeli lubisz analizować muzykę, tutaj każdy instrument czy szmer jest czymś osobnym. No miód po prostu. Z minusów to chyba są najmniej wygodne, są duże i ciężkie. ANC jest tutaj najsłabszy. Nie mają aplikacji czy equalizera (chyba nie jest potrzebny tutaj).

Kurde jak można wybrać Sony, nie rozumiem tego. QC 35 ciut tańsze brzmią lepiej a ciut droższe Dali zmiatają je.

#sluchawki #audio #audiofile
  • 11
  • Odpowiedz
@cherrz: wydaje mi się że to słuchawki dla typka z korpo który całe życie jechał na słuchawkach za 50zl, robi na home office i
postanowił znaleźć coś z dobrym ANC żeby nie słyszeć jęczenia żony i ryku dziecka. Jestem pewny że wszystkie recenzje na YT są wykupione.

@dict: ANC jest genialne to fakt (chociaż niektórzy pewnie będą narzekać na zbyt duże podciśnienie)

Przeprowadziłem rozmowę w Sony, mikrofon bajka. Bose nie testowałem ale domyślam się że będzie podobnie. Dali prawdopodobnie będą miały najgorszy
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru Dali? A co to takiego? A na co to komu? 99,9% szukających słuchawek nawet nie wie o istnieniu tej firmy. Dołóż do tego marketing, dostępność w sklepach i totalne bezguście brzmieniowe konsumentów (bas ma łupać mocno, rozumisz?) i masz takie oto soniacze. Sam mam io4 od premiery. Za szczyt marzeń ich nie uważam, ale brzmieniowo biją chyba wszystkie bezprzewodowe nauszniki w okolicy 1000-1500zł pod względem naturalnego, lekko ocieplonego, porządnego grania
  • Odpowiedz
Brak wysokich tonów, przesadzone basy. Brak separacji, wszystko zlepione w jedną papkę. Jak lubisz analizować muzykę to tutaj nic nie wyciągniesz.


@Wygryw_z_wyboru: Odkryłeś że słuchawki raczej typu "outdoor" (ANC, składane itd) nie są do analitycznego słuchania muzyki klasycznej, nice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem pewny że wszystkie recenzje na YT są wykupione.


No tak było xD Co z tego że audio grające mocnym "V" jest właśnie
  • Odpowiedz
Odkryłeś że słuchawki raczej typu "outdoor" (ANC, składane itd) nie są do analitycznego słuchania muzyki klasycznej, nice ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: Nie rozumiem, w jaki sposób przeznaczenie słuchawek miałoby usprawiedliwiać niski poziom jakościowy odtwarzanego dźwięku. "Panie, pan tego będziesz słuchał w ruchu więc i tak może to grać #!$%@?"? Cała idea słuchawek nie nadających się do danego typu muzyki to tak naprawdę eufemizm dla problemów
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Słuchałem tych wszystkich słuchawek raz w media markt, i jestem w szoku jak ludzie mogą za nie tyle płacić, połowę ceny się za ANC chyba dopłaca. Dali nie miałem okazji słuchać, nawet nie wieidzałem, że robią słuchawki to klasyka stereo jak dla mnie :D
  • Odpowiedz