Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Sasiad ma do sprzedania s60 2.5 AWD z 2004r. Sprawdzałem ceny na olx to taka wersja jest zdecydowanie droższa niż przy innych silnikach. To jakiś „biały kruk” czy jak?
#volvo
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piratez: 2.5 to po prostu najmocniejszy silnik poza T5 i R. Jeżeli trafia się dobry egzemplarz to znika z portali po jednym/dwóch dniach. Jest zapotrzebowanie na rynku na benzyny i turbo benzyny. Dobry egzemplarz może kosztować nawet 30000 zł.
@Piratez może nie złoty kruk, ale po pierwsze to świetne auto. Po drugie ma mega dobry silnik (w porównaniu do jeszcze mocniejszych wersji). AWD też jest poszukiwane (chociaż trzeba zwrócić uwagę na stan przekładni kątowej). Aaa, no i jeśli manual to też jest droższy niż owiany złą sławą automat. 2004r ma być szanse już poliftowy - to też podnosi cenę.

Sam takiego mam, zapłaciłem więcej niż inne wersje i nie żałuję :)
@Piratez: Ostatnio ceny Volvo mocno poszybowały do góry, szczególnie V70 i S60 P2.
Zadbane i niezajechane egzemplarze tak jak pisał @Unik4t mogą kosztować 30k zł, szczególnie jak masz pełną historię w PL.
Ostatnio na autoscout widziałem, że w Holandii i Belgii S60 z końca produkcji 2009 r. są w stanie i 40k zł kosztować i to wersje z 2.4 benzyną bez turbo.
Rozglądałem się ostatnio na rynku Skandynawskim za XC70, porządny
@thomson88: @Golfinho: @Unik4t: osobiście nie jestem fanem marki, miałem v70 przez krótki czas i nie przypadło mi do gustu. To co sasiad sprzedaje to raczej brałbym do dalszej odsprzedaży. Auto ma aktualnie przebieg 240k z czego w jego rękach 230k wiec prawie pierwszy właściciel. Auto kupił w USA jak mieszkał tam, potem wrócił do Polski to ściągnął ze sobą te auto. Auto niby zadbane, z zewnątrz ma obcierki i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Piratez: 8k? Oj. Sprawdź automat czy nie szarpie - na zimnym i na ciepłym czyli po jakiejś 30 min jazdy. AWD jest super ale tutaj to haldex jeszcze jest nieudany i często pada - trzeba się liczyć z kosztami.
Sprawdź turbo i przewód turbo-intercooler czy nie ma przecieków oleju.