Wpis z mikrobloga

852 + 1 = 853

Tytuł: Pieśń bogini Kali
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
ISBN: 9788377313824
Ocena: ★★★★★

Mam wyjątkową słabość do prozy Simmonsa - myślę że kilka jego pozycji (jak "Terror", "Drood", czy "Trupia otchłań") to mój ścisły top w szeroko rozumianej kategorii "horror". Niestety, powieściowy debiut Dana Simmonsa nie dołączy do tej listy.

Robert Luczak, amerykański poeta i dziennikarz udaje się do Kalkuty, żeby pozyskać prawa do publikacji najnowszego poematu wybitnego, indyjskiego poety. Poeta ten zaginął kilka lat wcześniej w tajemniczych okolicznościach, wracając z pogrzebu swojego ojca. Los M. Dasa stanie się obiektem śledztwa dziennikarskiego, które będzie prowadziło do zdelegalizowanego w XIX wieku kultu bogini Kali. Sam początek powieści jest IMHO całkiem niezły - zawiązanie fabuły jest wciągające, opis kultu Kali naprawdę ciekawy, a opis Kalkuty rozciągnięty na pierwszych kilkadziesiąt stron jest świetny. Niestety, w drugiej połowie fabuła "siada", opisy brudnej i dusznej Kalkuty stają się monotonne, a tajemnica i napięcie ulatuje. W efekcie nie jest to IMHO ani dobry horror, ani ciekawy, wielowymiarowy opis Kalkuty, ani dobra książka o radzeniu sobie ze stratą. IMHO książka tylko dla fanów Simmonsa (chociaż i tutaj bym się nie upierał, że to pozycja obowiązkowa).

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki
tomasz-michal-zaremba - 852 + 1 = 853

Tytuł: Pieśń bogini Kali
Autor: Dan Simmons...

źródło: comment_1620325630mJZvWWAVKxCVd21qBzS08l.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@tomasz-michal-zaremba:
Simmons to mój drugi autor którego kupuje w ciemno. Drood, Terror i Trupia Otchłań są super, ale w czerep bije mnie fantastyka w jego wykonaniu cały Hyperion i Ilion/Olimp.

Apropo hororrów Abominacja jest lepsza od Terroru i moze troszke słabsza od Drooda.
Ale od Drooda mało co jest lepsze :P
To też kupiłem... i sie zawiodłem :(
  • Odpowiedz