Wpis z mikrobloga

#grafika3d #grafika #hardware #komputery #grafikakomputerowa

Pytanie o mysz do pracy. Palm grip.
Zwracam się do braci graficznej jako do tych co dużo myszkę trzymają. Ja trzymam myszkę z 10 godzin dziennie więc mogę na to wydać i z 500 zł jeżeli trzeba.

Kolejna myszka umarła, był to Rival 300 który był dobrą myszką o gównianej jakości wykonania. Firma steelseries już nie wzbudza we mnie zaufania, dlatego nie patrzę przychylnie na Rivala 600. W domu mam Roccat Kone Aimo i jakość produktu jest bardzo dobra, ale sama myszka jest dla mnie zbyt duża, słabo ergonomiczna, małe ręce here i no boli nadgarstek. Szukam więc dosyć niskich, opływowych myszy jak właśnie Rivale, Hyperx pulsefire itp.

Mam problemy z nadgarstkiem i używam podkładki pod niego, więc zacząłem się zastanawiać nad obróconymi myszkami, jak

Logitech MX Vertical
Logitech MX Master 2

Używa ktoś takowych? A może macie jakieś inne sugestie?

Za polecanie jakichś joysticków dziękuję, dopiero co sprzedałem spacemouse pro bo mi nie odpowiadał.
einz - #grafika3d #grafika #hardware #komputery #grafikakomputerowa 

Pytanie o mys...

źródło: comment_1620208319tq4kZIi2RHZLgqnUaFUk16.jpg

Pobierz
  • 18
@einz elo tu MX Master 2S Klub

Czasem i po 14h klepania na tej myszce było, jest wysoka, ale komfortowa max ze względu na profil - miałem obawę też przed jej masywnościa, ale nadgarstek leży chyba bardzo dobrze, dokładna, ładowanie raz na 25-30 dni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@einz: ja bym tego logitecha brał w ciemno gdyby tylko miało cichy klik. Tak to używam m330 silent ale mocno myślałem o tej wertykalnej. Ogólnie możesz wziąć z xkoma czy morele i najwyżej zwrócisz jak się nie spodoba co nie
Tu masz fajne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@einz: a po co ci podkładka pod nadgarstek, tak to sobie chyba mocniej uciskasz

Sam mam MX master 3, do roboty spoko, ale w sumie jakby tego scrolla przeniósł do bardziej płaskiej myszki np. https://www.x-kom.pl/p/419818-myszka-przewodowa-dream-machines-dm2-comfy-s-12000dpi-czarna.html + trochę lepsze boczne przyciski to bym kupował jak #!$%@?

Ale ogólnie mx master bardziej wymusza położenie boczne niż na wprost, więc nadgarstek się nie męczy
lothar1410 - @einz: a po co ci podkładka pod nadgarstek, tak to sobie chyba mocniej u...

źródło: comment_1620235210gmgEhV16NUJu09jY2xViPu.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@einz: no i tym sposobem chyba sobie trochę cisniesz po przedramieniu, ale daleko mi do fizjoterapeuty.

Ja mam tak że łokieć pod podparcie krzesła a łapa tak w 1/3 biurka

Ogolnie ta myszka co masz jest bardziej prosto wyprofilowana, mx master tak jak pisałem wyżej wymusza lekki obrót nadgarstka, najlepiej będzie jak w sklepie sobie przymierzysz, u mnie jak widzisz górna część wisi w powietrzu.

Sprawdź też przymierzając w sklepie czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@einz: ja używam dwóch jak na zdjęciu, 3dconnexion jest wygodna, precyzyjna, ale po dłuższej pracy, kilku godzinach zaczyna mnie boleć nieco dłoń,
Dla eksperymentu kupiłem jakiś rok temu no name wertykalną i w przypadku dłuższej pracy jest wygodniejsza mimo, że tandetnie plastikowa, jest na kablu i może przez to za lekka i mało precyzyjna. przyzwyczaić się można w kilka godzin, ale jak ktoś inny próbował z niej korzystać to miał problemy.
bn1776 - @einz: ja używam dwóch jak na zdjęciu, 3dconnexion jest wygodna, precyzyjna,...

źródło: comment_162033206764VxG07ns1F6yZnIfFtyWM.jpg

Pobierz