Wpis z mikrobloga

@Szypki_jaszczomp: ale serio niech mi ktoś proszę odpowie na serio "na #!$%@? płeć w deklaracji maturalnej". PESEL to inna sprawa, PESEL jest używany do wielu różnych rzeczy, identyfikacji na policji w szpitalu itd. ale co ma płeć do deklaracji maturalnej?
Jeżeli jest potrzebna to do czego?
Jeżeli nie może być inna niż na numerze PESEL to po cholerę w ogóle pytać skoro jest w numerze PESEL?
Czy to oznacza że arkusze
Jeżeli nie może być inna niż na numerze PESEL to po cholerę w ogóle pytać skoro jest w numerze PESEL?


@Niles: redundabcja danych pełni rolę kontrolną. To tak samo jak "po co wpisywać datę urodzenia skoro podaje się PESEL?" - otóż po to, że jak jest rozbieżność między tymi polami to wiadomo, że formularz/deklaracja/dokument został wypełniony nieprawidłowo i trzeba go poprawić.
Nie jestem ekspertem... ale ( ͡º ͜ʖ͡º) płeć jest do statystyk żeby można było porównać kto jakie przedmioty zdawał i wyniki, wg mnie ot taka ciekawostka. Pewnie na przestrzeni lat można sprawdzić jak płcie zmieniają zakres zainteresowań. ( )


@ptai66: ale płeć masz też w numerze PESEL. O to się rozchodzi, że nawet jak Ci do czegoś potrzebna w bazie danych
a to nie jest tak że jest to po to aby móc przekazywać samą informację o płci do ośrodków tworzących statystyki bez konieczności wysyłania im całego numeru PESEL który jest daną poufną?


@losewos: ale nie potrzebujesz do tego pytać osobno o płeć. Załóżmy, że masz w bazie kolumnę na pesel i na płeć. Wystarczy, że wprowadzasz sam PESEL, a płeć może się automatycznie się uzupełniać (odpowiada za to po prostu dziesiąta