Wpis z mikrobloga

#binance czy to Binance oszczędności jest aż tak proste?
Jak jest z podatkiem od tego? Rozlicza się tak jak reszta krypto? Czyli 19% od dochodu?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co się na tym zarabia? Inne krypto czy od razu FIATy?


@Utero: Masz do wyboru i krypto i fiaty, ja normalnie władowałem 5 euro na test i faktycznie wpadają mi ułamki eurocentów na konto. Cały czas testuje, ale wygląda to w miarę okej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Obruni: A czy jak na koncie Binance zamienię cokolwiek na Fiat to od razu od tego podatek, czy dopiero po przelewie na konto?

Bonusowe pytanie: na początku zrobiłem kilka przelewów konto bankowe-> Binance (i tam zamieniłem na euro). Pozniej dopiero założyłem Revolut i robiłem konto bankowe->Revolut(zł na eur)->krypto.
Jak w przypadku drogi przez Revolut to obliczyć?
  • Odpowiedz
  • 0
@RudyLis: Czy tylko mi się wydaje to nie realne? BUSD (stable coin) ma oszczędności stałe na 6,5 do 7% w zależności od kapitalizacji. Przecież to jest niesamowicie wysoka stawka z praktycznie zerowym ryzykiem. Jedyny minus, ze trzeba od tego zapłacić dochodowy, czyli faktycznie wychodzi nieco ponad 5% rocznie
  • Odpowiedz
A czy jak na koncie Binance zamienię cokolwiek na Fiat to od razu od tego podatek, czy dopiero po przelewie na konto?


@NoMoRe: Tak. Przychód (który wpisujemy do PIT) powstaje w momencie sprzedaży crypto-> FIAT, a koszt (też wpisujemy do PIT) w momencie zakupu FIAT-crypto. Potem od rezultatu czyli od ew. dochodu wylicza się podatek. Może być tak, że koszt przewyższy przychód - też warto to wpisać do PIT, bo
  • Odpowiedz
  • 0
#kryptowaluty #binance szukam najlepszej drogi żeby z konta bankowego przelać na Binance i mieć BUSD. Z tego co udało mi się ustalić to najmniej opłat jest w przypadku takiej drogi:

Bank->Revolut->zł na USD->Binance wpłata USD przelwem swift (Binance automatycznie konwertuje wpłacone USD na BUSD 1:1)->koniec

Wypłata wtedy tez prosto bo: Binance BUSD przelewa jako USD 1:1->Revolut USD na zł-> konto bankowe

Bardzo
  • Odpowiedz