Wpis z mikrobloga

Siema, może ktoś powiedzieć ile FAKTYCZNIE liquidy/premixy itd. kosztują z akcyzą? I czy to się zmieni jakoś w najbliższym czasie na gorsze czy na lepsze? Czy już od 1 maja weszła od razu stawka 0.67 brutto (0.55 netto) za ml? Czy są na to jakieś obejścia nie licząc szarej strefy, ściągania dwóch litrów nikotyny z Ugandy czy używania longfilli?

Bo jedyne co widziałem na ten temat to albo filmy dla jakichś gimbusów, które za dużo mi nic nie powiedziały albo jakieś artykuły robione dla kliknięć, co to mówią, że premix będzie kosztował 5000 zł, a szoty to już w ogóle za miliony będą chodziły...
#epapierosy #akcyza #vape #vapenation
  • 8
  • Odpowiedz
@zyciemniedobija: akcyza juz weszla lata temu a sama stawka 0.55 juz w zeszlym roku - maj to byl ostateczny termin na sprzedaz zapasow... obejsc mozesz w prosty sposob sciagajac nikotyne z ugandy, skladniki baz kupujac np na allegro a koncentraty/aromaty gdzie masz ochote... byle nie byl to wejpszop bo tam kazdy plyn bedzie oblozony akcyza
  • Odpowiedz
@marek-wozniak-750: Czyli bez bawienia się w alchemika z taniego lq nici? Bo jak liczyłem premixy 50ml, które wygodnie kupowałem w lokalnym vapeshopie powinny kosztować minimum 4 dychy teraz. No ale niestety artykuły mówią co innego, strony z cenami premixów mówią co innego, a ludzie piszą jeszcze co innego.
  • Odpowiedz
@zyciemniedobija: zrobią, a właściwie już się pojawiły koncentraty w butelkach 50ml. Kupujesz sobie glikol i gliceryne na allegro i dolewasz. Minusem jest to że musi to się przegryźć. A na to trzeba czasu.
Lepiej dla Ciebie jak zaczniesz zamawiać z zagranicy. Dobry płyn wychodzi 9funtów za 100ml.
  • Odpowiedz
@zyciemniedobija: Na przykładzie Mono: teraz dają bodajże 5ml premixa w butelce 60ml (oczywiście dużo bardziej skoncentrowany), cena bodajże 25 albo 30 zł i do tego sam sobie dolewasz szota i bazę. Szoty stawiam, że te najtańsze będą po minimum 10 zł. Jak kupisz bazę z Allegro to nie będzie tragedii. #!$%@? ale stabilnie.
  • Odpowiedz
@zyciemniedobija 67gr brutto kazdy mililitr. Czyli jezeli twoj premix kosztował np. 30zł za 50ml butelke to teraz masz 67gr x 50ml= 33,50 samej akcyzy + cena samego premixa czyli 30zl, wiec za sam premix zaplacisz 63,50 a jeszcze baze nikotynowa potrzebujesz czyli dodaj 10zł to masz 73,50 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz