Wpis z mikrobloga

Korzystając z okazji, że Bloodlines znowu opóźnione i nie wiadomo, czy w ogóle kiedykolwiek się ukaże, chciałam Wam naprawdę polecić Coteries of New York i Shadows of New York. Są to dwie powieści wizualne, stworzone przez polskie (!) studio Draw Distance i są serio świetne (zwłaszcza, że niedawno zapowiedzieli, że będą również dostępne po polsku - kiedy? nie wiadomo).

W Coteries ogólnie chodzi o to, że zostajesz przemieniony w wampira, po czym musisz zdobyć sojuszników, jako że twój sire uciekł i nie można go nigdzie znaleźć. Shadows jest może trochę gorsze, bo masz z góry narzuconą postać i musisz rozwiązać zagadkę śmierci starego dziada.

Serio, obie gry warto przejść, szczególnie, jeżeli lubicie świat mroku. No i gry są dość replayable, grałam w obie po parę razy dla osiągnięć i żeby odkryć wszystkie możliwości i zakończenia. Są krótkie, może z 3 godzinki mi zajęła każda, ale to z nienasycenia (jest strasznie mało rzeczy z WoD ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Dla mnie solidne 7/10, bo lubię czytać i oglądać ładne obrazki w rytmie pogrzebowej muzyki.
#vampirethemasquarade #vtm #vtmb #visualnovel
  • 3