Wpis z mikrobloga

Wczoraj rano kończyłem szklankę mleka przy laptopie ASUS R514U i niechcący wylało mi się tak około 40-50 ml na biurko i niefortunnie na pierwsze skrajne przyciski w lapku (przyciski + - *, duży Enter i kilka innych z klawiatury numerycznej. Niestety nad nimi był przycisk Power i lekko również się zamoczył. Zaczęły wariować klawisze i pisząc normalnie jakąś wiadomość samoczynnie dodawało się ++++++++ albo ---------. Szybka reakcja. odkręciłem wszystko i odłożyłem klawiaturę wraz z touchpadem i całą pokrywą do suszenia.

Płyta główna jest z drugiej strony i w zasadzie to wilgoci wewnątrz żadnej nie było, nic nie uległo zalaniu, ani HDD, ani procesor, ani stacja dysków i bateria. Wysuszyłem klawiaturę i pojawia się problem. Otóż, po podłączeniu klawiatury do płyty głównej laptop się uruchamia , pojawia się napis ASUS i gaśnie. W sytuacji gdy podłączy się klawiaturę do płyty głównej i laptop "zaskoczy" i w tym samym momencie odłączy się taśmę klawiatury proces uruchamiania trwa dalej i laptop włącza się bez problemów.

Czy winowajcą w 100% jest klawiatura? Oraz mam jeszcze pytanie - w jaki sposób mogę ustawić uruchamianie laptopa z innego przycisku na standardowej klawiaturze na wejście USB? Na czas zamówienia nowej i jej montażu jestem zmuszony korzystać właśnie z zewnętrznej, a laptop uruchamia się jedynie w sposób opisany u góry, przycisk power nie daje żadnej reakcji. Chciałbym wykorzystać na przykład do rozruchu F12.
Dodatkowo jeszcze - klawiatura jest nitowana plastikowymi nitami, które po zerwaniu na pewno się ułamią, czym można znów znitować nową? Nie mam tego specjalistycznego sprzętu a chciałbym to zrobić w domowych warunkach.

#laptopy #pcmasterrace #komputery #pytanie #asus #informatyka #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
@Exen0 Ja bym stawiał na klawiaturę jak jest zwarty włącznik to tak się będzie zachowywał. W tym modelu raczej nie ma możliwości uruchamiania z klawy USB. Co do montażu to stare nity przycinasz jakimś ostrzem i po zamontowaniu nowej dorabiasz z roztopionego plastiku
  • Odpowiedz
@PancernyZiemniak: Czyli lepiej po prostu zostawiać w jakimś pół-uśpionym trybie żeby nie było przypału z uruchomieniem gdyby przez klawiaturę nie chciało się załączyć za x razem?
  • Odpowiedz