Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzmy ze mam jakieś 50 tys zł na zainwestowanie w jakiś biznesik. Mam możliwość ściągania do Polski z Niemiec różnych towarów. Pytanie tylko jakich? Chodzą mi po głowie małe maszyny budowlane typu zagęszczarki , skoczki albo inne traktorki kosiarki. Rynek jednak jest tak nasycony, ze nie wiem czy jest sens się w coś takiego bawić. Co się jeszcze opłaca ściągać do PL?
#kiciochpyta #biznes #niewiemjaktootagowac #handlujzwykopem #allegro
  • 12
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: Ogólnie wiesz, motoryzacja, auta i motocykle w Polsce dobrze się sprzedają, chociaż teraz ściągają więcej powypadkowych z Francji. Sam fakt, że auto jest od niemca w oczach klienta oznacza, że "zadbane" "bezwypadkowe" "pierwszy właściciel". Sam widzę to na przykładzie znajomego, który po stare audi A3 które w pl można kupić za kilka tysięcy leciał kawał za Berlin żeby od jakiejś babeczki odebrać.
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: Traktorki w sezonie naprawdę dobrze się sprzedają, miałem kolegę który właśnie do Niemiec przez cały sezon letni jeździł praktycznie co tydzień busem. Odbierał takie wysłużone traktorki z jakiegoś placu, wyprzedaż jakiejś firmy, nie wiem dokładnie skąd bo tajemnicy nie zdradził, ale ceny były śmieszne. Oczywiście mniejszych czy większych napraw wszystko wymagało, ale to sprzęt używany więc nie ma co za dużo oczekiwać. Nauczyć się takich podstaw można w kilka dni.
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: Z drugiej strony masz rowery, również sezon letni i szansa że jakieś pojedyncze sztuki sprzedażą się poza sezonem. W DE hurtem to pakują i wysyłają, ceny w granicach 300zł/sztuka i minimalny zakup 100stk. Więc akurat raz do roku kupić partię, wystawić ogłoszenia, naprawić co niezbędne i zająć się dystrybucją :)
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: + pamiętam na Biznesofertach rozmawiałem kiedyś z facetem, który zajmował się ściąganiem elektronarzędzi z DE. To już taka dłubanina, ale też na swoje wychodził. Sprzęt oczywiście brany na kilogramy, elektrośmieci :)
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: dużo rzeczy, ale wiedza kosztuje, nikt się nią dzielić za darmo nie będzie
najlepiej to na czym się znasz, kupuj powoli i sprawdzaj co schodzi, za pół roku będziesz wiedzieć co się opłaca kupować
  • Odpowiedz
@papasmerf3737: A co, handlujesz traktorkami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie temat traktorków chodzi mi po głowie od dłuższego czasu i może faktycznie warto w to w końcu wejść po mału i zobaczyć jak się przyjmie, w sumie sezon się zbliża, więc zapotrzebowanie powinno być całkiem spore. Zawsze możemy się jakoś dogadać ;) Auta i motory odpadają, za dużo już tego jest. Temat rowerów też raczej odpada, jak
  • Odpowiedz
@papasmerf3737: Jak się czegoś konkretnego dowiesz to dawaj znać, będzie taniej razem ogarnąć transport niż jak byś tylko kilka sztuk brał dla siebie. Najważniejsze są ceny, po ile to sprzedają, marka, czy mają regularne dostawy itditd. Konkrety.
  • Odpowiedz