Wpis z mikrobloga

#narzedzia Czy ktoś może podpowiedzieć jaka szlifierka kątowa nada się do domu ? Zasilana z sieci, mała (125mm), najlepiej z regulacją obrotów. Do sporadycznego używania (szlifowanie drewna, przycięcie aluminiowych progów do paneli, etc.). Warto wziąć Derdę/Boscha/Makitę czy raczej iść w jakiś produkt typu Parkside? Budżet - do 350 zł maks (najlepiej z Allegro, bo mam kartę 100zł do wykorzystania ( ͡ ͜ʖ ͡))
  • 12
115 mm z casto za 65 zł. Potrzebowałem dwie sztuki na całą budowę domu. W pierwszej padły szczotki w drugiej zacięła się blokada włącznika. Ale były użytkowane bardzo intensywnie. Ale za to inwestuj w dobrej jakości tarcze - na tym nie oszczędzaj.
@Jason_Stafford to zależy bo tarcza 115 byłem w stanie robić w miejscach trudno dostępnym. Mówię o tarczach niescieralnych jak diament czy tarcza garnkowa. Do tego miałem gruba Bertę 225 do rżnięcia jak leci :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@debren: mam taką https://allegro.pl/oferta/szlifierka-katowa-z-regulacja-obrotow-1300w-125mm-8928420915
I w zasadzie nie mam zastrzeżeń.
Owszem traci lekko tanim plastikiem i zapewne gdybym miał nią pracować przez kilka dni po 8h bez przerwy to szybko bym się z nią pożegnał, ale to raczej nie są domowe warunki :)
Mam ją ze 2 lata aczkolwiek raczej jej nie katuje.
Ogólnie gres przetnie, szpilki/śruby itp tez, wyszlifować tez się da więc jak dla mnie wszystko do czego jest