Wpis z mikrobloga

Heja. Co mirki myślą. Mam wnękę taka z którą nie ma co zrobić. Albo barek albo dać akwarium. 2 metry na 40 cm głębokie i 60 cm wysokie. Samo akwarium koło 1.200 zł. Jak z resztą osprzętu? Dużo zabawy z tym jest? Wolałbym nie przeznaczać na nie więcej niż 2 godizny tygodniowo xd
#pytanie #akwarystyka
  • 33
@sshr oczekiwałem takiej odpowiedzi xd jeżeli nie jest to jakieś mega upierdliwe to może być. Nie lubię np. zlewania wina z baniaka 50 litrów bo waży kilkadziesiąt kg i zlewam sam. Akwarium mogę ogarniać sam z wężykiem. A wyglądałoby w tamtym miejscu raczej kozacko
@Simfecstio: mały i duży zbiornik wymaga wiedzy na temat prowadzenia - tutaj na jutubie można podejrzeć jak ludzie prowadzą akwaria.
Duży zbiornik to znacznie więcej czasu poświęcone na jego prowadzenie nie mówiąc już o kosztach. Jak byś chciał zbiornik który tam idealnie się wpasuje w tą wnękę to według kalkulator internetowych do akwarium to około 480 litrów - a to duuuuże akwarium. Absolutnie nie poleca się początkującym takich rozmiarów. A i
@Simfecstio: ogólnie akwarystyka to mega ciekawe hobby które wciąga, ale nie jest tanie. Filtry kubełkowe za 200 to tak zwane chińczyki - tanie i głośne. Zdania są podzielone na ich temat i mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Na podstawie opinii innych aqua jutuberów mogę powiedzieć że jednak to tak średni wybór. Co do zasady to minimum uznaje się ze filtr powinien przefiltrować w ciągu godziny 5 razy całe akwarium -
@Simfecstio: Zrobilem Ci plan :D

Co do akwa. Ja był bym w wniebowzięty jakbym mial takie miejsce na akwa. Ale jak koledzy dobrze wpomnieli, 400l + to moze być za dużo jak na początek, idealnie było by 100-150l (100-80cm szerokie) na początek. Co do lamp filtrów itp. to mega drogi interes. Zależy w jaki chcesz pójść typ low czy high tech.

Jak low to moze i te 1500zł by starczylo co
Pobierz kacper1302 - @Simfecstio: Zrobilem Ci plan :D 

Co do akwa. Ja był bym w wniebowzię...
źródło: comment_1619506541O51JfDL0NUuyDI0cHaFvpr.jpg
@kacper1302 nah. Jestem zjebem. Wszystko albo nic. Od ścianki do ścianki. W dużym meblu. Ale jak parę tysiakow wyjdzie to raczej plan na zimę niż na lato ;) będę mial dużo pytań. Rozpisze sobie wszystko. Zaplanuje co kupić. Spisze. Zaprojektuje pod to szafkę. I jak dobrze pójdzie to zima ogarnę akwarium. Teraz mam inne wydatki niestety ;( remonty nie są tanie xd kumpel stolarz to ogarniemy zajebista szafkę na akwarium. Tylko jak
@cebulowy_wojownik czyli dwa kubełkowe z dwóch stron? O hałas mi nie chodzi raczej. W tym pokoju nie śpię xd a nawet jak film oglądam na rzutniku to sam rzutnik hałasuje. Plus wszystko będzie w szafce więc hałas też trochę odpadnie.
@Simfecstio: ja sie zamknąłem w 3 kołach w 64l zbiorniku xD Serio nie wiesz na co sie piszesz, bez doświadczenia nie założył bym takiego duzego akwarium, zaczniesz mieć glony i bedziesz sie tylko #!$%@?ł, a restart tak duzego zbiornika to pewnie +- 1000zł

Same filtry z 2 stron to koszt 1500zł z wkladami oczywiście
Podłoże to będziesz potrzebował z 10worków - 800zl
Korzenie, skały, aranżacja - 500zł jak nic
Lampa chihirosa
@Simfecstio: Takie są ceny high tech akwarium. 95% zdjęć na google to high tech.
W high techu możesz hodować wiele bardziej wymagających roślin, które nie rzadko są ładniejsze ( np trawniki ). High tech nazywamy zbornik wyposażony w dobre oświetlenie, wydajną filtracje, system co2 i nawożenie, jak nie spełnisz jednego z tych warunków to mogą być glony, wyrzuty azotu itp. Do tego dochodzą różne współczynniki PO4 do NO3 o które musisz
@Simfecstio: popieram kolegę kacpra, weź barek albo zainwestuj teraz z 500 zł w jakiś zestaw akwariowy i się ucz. Jak zapanujesz nad takim zbiornikiem - nie będziesz miał glonów i ryby ci nie zdechną i rośliny będą rosnąć to będziesz gotowy na coś większego. To jest zestaw dla początkującego akwarysty. Za rośliny i podłoże i ryby dojdzie ci jeszcze jakieś 300-400 zł. Będziesz miał na czym się uczyć. Filtr wewnętrzny przy