Wpis z mikrobloga

Lifeseeker - Gone Guru

Najlepsza muzyka jaką kiedykolwiek słyszałem d(-_-)b

Ta grupa została założona w 1997 roku, a ten album wypuścili trzy lata później w 2000r. Nigdy się nie przebili ze swoją muzyką i na zawsze pozostali garażowym zespołem, więc można powiedzieć, że nikt ich nigdy nie słuchał. Jedynie ten kawałek był umieszczony w radiu w grze Dead Rising (wydanej w 2006 roku) i jest on najpopularniejszym w ich całej dyskografii.

Pomimo niepowodzeń lifeseeker wydał w 2020r kolejny album, który nie przebił się tak jak każdy inny i dalej pozostał w cieniu i to tak serio w cieniu xD Na youtube wiele kawałków nie dobija nawet do 300 wyświetleń, a dla mnie jest to absolutnie genialna muzyka i dużo ich kawałków trafia w mój gust.

Gdy pierwszy raz słuchałem tego kawałku to skojarzył mi się bardzo z Death Grips i naprawdę ciężko mi dalej nie odnieść wrażenia, że mogli się oni wzorować właśnie na tym kawałku od Lifeseeker. Prawdopodobnie jest to zbieg okoliczności, ale w kilku momentach wokal brzmi jak MC Ride, a efekty dźwiękowe które są w Gone Guru często pojawiają się również na płytach u Death Grips.

Ta muzyka ma niepowtarzalny klimat i wątpię żebym kiedykolwiek usłyszał coś równie dobrego jak ten kawałek.

#pajonkslucha #rap #muzyka #deathgrips
  • 4