Wpis z mikrobloga

tak mam ból dupy ogromny przez #kryptowaluty #!$%@? mać najpierw karty graficzne do gierek mają ceny dobrych kompów do grania a teraz kolejny elektroniczny śmieć kryptograficzny sprawi że HDD i SSD będą kosztowały fortuny i za niedługo low endowy PC będzie luksusem. co za czasy, modlić się o to żeby obecny GPU nie padł bo taki sam na wymianę musiałbym kupić w cenie całego kompa xD aha a wolny rynek sobie wsadźcie tam wiecie gdzie #zalesie #bitcoin #shitcoin #chia #pcmasterrace
a.....k - tak mam ból dupy ogromny przez #kryptowaluty #!$%@? mać najpierw karty graf...

źródło: comment_1619459988XFLR7vLi0CZBQMKHpGI83T.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: na świecie są poważne braki krzemu, na który zawiekszylo się drastycznie zapotrzebowanie bo wszyscy przechodzą na pracę zdalna a ty płaczesz bo ci GPU zdrożały w tym roku.
Fakt że jesteś zaskoczony skokami cen elektroniki pokazuje ze sam jest źródłem twoich problemów.
Co kilka lat coś skacze w cenach jak porąbane (dyski, ram). No ale najlatwiej obwiniać innych za swoją porażkę.
Pewnie nawet nie widzisz okazji jaka się w
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie w którym kościele, chiny nie są w stanie przejąć kontroli nad siecią bitcoin, a nawet jakby byli w stanie dokonać ataku 51% to nie byliby w stanie długo takiego ataku utrzymać, jego skutki byłyby mało istotne dla sieci i jednocześnie ekstremalnie kosztowne, w takim ataku jesteś jedynie w stanie dokonać double spend własnych środków, a i tak dotknęłoby to tylko użytkowników, którzy nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aIkohoIik: pozdrawiam z 5letniego kompa którego chciałem w grudniu upgradeowac. No i #!$%@? nie mogę. A już na maksa mnie #!$%@? wiadomość że popularność zyskuję waluta którą można kopać dyskiem , #!$%@? nic już nie kupisz, low end pc za 8k wzwyż #!$%@?
  • Odpowiedz
@Yuusuke: kopanie krypto to puszczanie energii z dymem bez żadnej wartości dodanej dla cywilizacji przy jednoczesnym szkodzeniu środowisku, czyli wszystkim nam. Cieszą się jedynie spekulanci bo nie widziałem jeszcze miejsca po tylu latach żebym mógł zapłacić BTC. wiem że są takie miejsca ale sam na takie nie trafiłem, może raz xD
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: wartością dodaną jest twardy pieniądz, serio ta propaganda o niszczeniu środowiska weszła Ci za głęboko, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, kopanie bitcoin stymuluje powstawanie odnawialnych źródeł energii ze względu na rozwiązywanie problemu tzw. "kaczej krzywej" takich źródeł energii, ja nie instalowałbym u siebie PV gdyby nie fakt, że mogę kopać na nadmiarze zamiast oddawać ze stratą do sieci. Wiele źródeł energii, z których ciężko dostarczyć energię mogą
  • Odpowiedz