Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zasada jest taka, że za międzynarodowy film dostaje się temu o którym było najgłośniej. Ktoś z was w ogóle słyszał o tych innych filmach z tej kategorii? Nie ujmuję im oczywiście, ale z roku na rok się to powtarza.
#oscary
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bushi13: mówisz o członkach akademii czy nienawiści amerykanów do napisów? Jak to pierwsze to po prostu członkowie Akademii muszą zagłosować, ale nie jest warunkiem by obejrzeli wszystkie filmy, więc tak naprawdę to głosowanie jest trochę przekłamane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepowtarzalny-dwa: @SpeedyV: Tak, wiadomo że te filmy są znane w swoich krajach. Tak samo jak Boże ciało i zimna wojna były znane nam, ale jednak widać po prostu, że jeden film ma przewagę nad innymi w mediach. Tak było z Romą, Parasite i teraz z na rauszu. Chodzi mi o to że po prostu łatwo przewidzieć zwycięzcę w tej kategorii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepowtarzalny-dwa: Myślę że przyczyną wybranej jest popularność danego filmu. Członkowie akademii prędzej obejrzą ten najbardziej popularny zamiast oglądać wszystkie po kolei. Co ty byś obejrzał patrząc na te nominacje? Ja bym oglądał właśnie najbardziej popularny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UkrywamSie: ale oczywiście w twoim spojrzeniu też jest trochę racji. Sama wygrana wynika też w dużej mierze z promocji filmu dla członków akademi. Niestety, ale nikt nie sprawdza, czy wszyscy widzieli wszystkie filmy w kategorii. Z tego powodu ważniejsza jest dla mnie sama nominacja. Ona już wynika z faktycznego wyboru filmów przez ludzi, którzy znają się na swoich dziedzinach i faktycznie wybierają widziane i dobre filmy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepowtarzalny-dwa: To też prawda. Sama też nominacja dla takich filmów to ogromne osiągnięcie i większe pole zaufania dla twórców w przyszłych projektach. Ogólnej bardzo lubię te kategorię, bo można odkryć naprawdę sporo ciekawych filmów z całego świata.
  • Odpowiedz
@UkrywamSie: Zgadzam się, chociaż uważam, że to ma swój background, czyli gdyby Mikkelsen nie był znany w Hollywood tak jak znany jest, to tez mogłoby to wyglądać inaczej. A sobie facet renomę wyrobił, co na bank miało duże znaczenie przy wygranej,.
  • Odpowiedz