Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#volkswagen
#kiciochpyta

Pytanie laika:
Jeżeli jest np starszy (ok 2010 - 2012) passat cc w wersji highline i nie ma wymienionej na wyposażeniu kamery cofania ani co się z tym zapewne wiąże systemu parktronic (asystent parkowania) to czy można to dokupić do starszego auta?
Kamery widziałem na allegro. Są opisane jako oryginalne bądź dedykowane więc zakładam, że będą działały z wyświetlaczem na konsoli
Ale czy system parktronic można "doinstalować"?
  • 9
@MarkiMarka można. Ale taniej będzie dołożyć akcesoryjny.

A z kamerą to bym nie był taki pewien ze to pług & play podjedzie. W vagu nie robiłem, ale to często kwestii innych wiązek, modułów a nie tylko same kodowanie.
@MarkiMarka: akcesoryjny zestaw rozwiązuje zazwyczaj problem braku wiązek kabli, wtyczek bądź nawet modułów odpowiedzialnych za przekazywanie obrazu na ekran w zestawach dedykowanych do aut. Sama kamera w takich sytuacjach to początek kosztów i zabawy w "retrofit".

Akcesoryjne kamery to takie zestawy nie związane z jakimś konkretnym modelem auta. Np. lusterko z wyświetlaczem które sie wstawia zamiast oryginalnego lusterka i kamera na tył komunikująca sie zapewne po BT.
@MarkiMarka: Dlaczego twierdzisz ze brak kamery=brak parctronica? Asystent parkowania jest dostępny w vw (z tamtego okresu) w wersji tylko z parkowaniem równoległym (6 czujników z przodu i 4 z tylu) i równoległym oraz prostopadłym + opuszczanie miejsca (po 6 czujników i chyba wymaga radaru ale mogę się mylić).
@kubapolice:
Nie ma wymienionej tej opcji w opisie więc zakładam (być może mylnie) że go nie ma. Ale fakt, mógł to ktoś pominąć.
Na pewno nie ma kamer a zakładałem, ze są one niezbędne do tego systemu.
@MarkiMarka na forum vw passata i podforum b6/b7/cc poszukaj odpowiedzi. Dołożyć się pewnie da na 99%. Najlepiej odszyfrować konfigurację auta po VIN i będzie wiadomo czy ma kamerę, czy nie. Wszystko zależy od tego czy jest w wiązka, a dalej to kwestia konfiguracji przez vcds i czasami wymiana niektórych modułów. Automatyczne parkowanie też da się zrobić i dołożyć.