Wpis z mikrobloga

@kaitek666: Terra nie powinno potrzebować neutralizatora zapachów... Znaczy, jaszczurka fiołkami nie pachnie, ale żeby aż tak? Podstawowa zasada: zbierać i wywalać kupy najszybciej, jak się da, a jeśli coś zostanie na ściance czy gdzieś indziej, od razu zmywać do czysta. Jeśli odchody śmierdzą naprawdę intensywnie, zanieś je do zbadania pod kątem pasożytów - zarobaczenie jest często przyczyną. Jeśli masz podłoże chłonące zapachy, np. piasek, to też może trzeba byłoby zmienić.

Duże
  • Odpowiedz
@Apaturia: Generalnie jest to moja pierwsza jaszczurka, stąd pytanie. Doczyściłem tak bardzo jak się da (nie zrobiła kupy na substrat tylko na część twardą), ale niestety zapachu trochę zostało i obawiam się, że póki nie wywietrzeje, to będzie ją drażnił. nawet musiałem ją wykąpać żeby sama przestała niepachnieć. pierwszy raz u mnie wydalała (ma 9 miesięcy) więc nie mam porównania jak intensywny albo nieintensywny zapach to powinien być. czekam na kolejny
  • Odpowiedz
@Apaturia: chyba Ci gady nie sikały ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak mi pmb zaszczala terrarium to ACE wjechało na pełnej

@kaitek666: używam u regiusa myjkę parową, a jak mam więcej czasu to po prostu wywalam wszystko, spryskuje wybielaczem, plukam i wsio. Używałem neutralizator zapachów w sprayu, ale sprawdza się średnio.
Zasadniczo dobre podłoże robi robotę, na papierowych ręcznikach czuć było wszystko, a na odpylonym chipsów kokosowym
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Jestem bardziej jaszczurkowa niż wężowa, to i nie bardzo mam porównanie - ale jeśli zdarzają się aż takie akcje, to serio współczuję xD

@kaitek666 - tym bardziej, skoro to Twoja pierwsza jaszczurka i masz ją od niedawna, powinieneś zrobić jej badanie odchodów na pasożyty. Zwłaszcza, że "pachniała" po wzięciu jej od hodowcy - tak nie powinno raczej być. Takie badanie dużo nie kosztuje, a będziesz mieć spokojniejszą głowę, no i
  • Odpowiedz