Wpis z mikrobloga

Co kilkadziesiąt sekund internet "znika" na dosłownie 1-2 sekundy. Regularnie - jak w zegarku.
Jak wywołuję jakikolwiek adres sieciowy, to muszę czekać dodatkowe 1-2 sekundy, żeby internet "załapał".

Połączenie Wi-Fi. Pełny zasięg. Prędkość 40-80 Mb/s.

Karta sieciowa TP-Link Archer T4E na PCI-E
Router TP-LINK Archer C6
PC: Intel i5-11400, AsRock B560 Steel Legend, Crucial Ballistix 16 GB (3600 Mhz)

Co zrobiłem?

1) Sprawdziłem wszystkie ustawienia routera. Przestawiałem co się da. Wyłączałem, włączałem różne funkcje. Zmieniałem kanały itd. Sęk w tym, że wszystkie inne urządzenia działają z tym routerem idealnie. Nie gubią pakietów itd.

2) Zrobiłem czystą instalację Windowsa - NIC. Od samego początku wraca ten problem.

3) Przełożyłem kartę do drugiego slotu PCI-E - NIE POMOGŁO

4) Zrobiłem wszystkie punkty z internetowych poradników - NIC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://windowsreport.com/wifi-connection-drops-every-few-seconds/

5) Ustawiłem komputer 5 centymetrów od routera - NIC

6) Sprawdziłem, jak jest po kablu - oczywiście działa OK

7) Wyłączyłem sieć 2,4 Ghz na routerze. Potem odwrotnie - wyłączyłem 5 GHz - NIC.

Any ideas? Trafiona karta? Jakiś zgrzyt z MOBO?

#komputery #internet
Mayki444 - Co kilkadziesiąt sekund internet "znika" na dosłownie 1-2 sekundy. Regular...

źródło: comment_1619261919jXIAwFGKCORmKsGcrbGCr2.jpg

Pobierz
  • 14
@Mayki444: Przerwy nie są w identycznych odstępach czasu. Teraz pytanie co może być winne. Ja bym zaczął od sprawdzenia, czy np. w telefonie po wifi jest tak samo. Jeżeli nie to winny sam PC. A jak winny PC to no dużo możliwości jest. Może być problem z samą kartą wifi, zasilaczem, mobo.
@Philosohero: @crazy_wolf: @SpoconyNalesnik: Panowie, zrobiłem hostpota z LTE na iPhonie i wygląda to tak. Pingi są średnie, ale mój iPhone w mieszkaniu ma 1 kreskę zasięgu.

Wychodzi więc na to, że karta sieciowa gryzie się jednak z routerem tej samej firmy xD.

Trudno mi to inaczej zinterpretować. Gdyby sam router był trafiony to inne urządzenia też miałyby problemy z pingami. A dwa laptopy, iPad i dwa smartfony śmigają dobrze.
Mayki444 - @Philosohero: @crazy_wolf: @SpoconyNalesnik: Panowie, zrobiłem hostpota z ...

źródło: comment_1619268211d00arVxLZq1aQki62rRSY1.jpg

Pobierz