Wpis z mikrobloga

Mirki, spytam co sądzicie by zrobić dokładnie odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przymierzam się do kupna bądź zbudowania domu. Jak myślicie - jaka perspektywa, kupować teraz, za 12 mc, za 3 lata? Docelowo dla siebie tym razem ;)
#nieruchomosci
  • 12
@alex-fortune: to wyobraz sobie, czy 5 lat temu jakbys tak myslal, to 2 lata pozniej bys zalowal ze czekales? 3 lata pozniej? albo teraz? Co roku jest coraz drozej, ceny rosna, czy to zycia, czy to dzialek, budowy i materiałów.
Kiedyś to jeb***, ale kiedy i jak bardzo? Nie wiadomo.

To juz zmartwienie na przyszlosc. Zastanow sie czy wolisz grac aby wygrac, czy grac aby nie przegrac ( ͡
@KromkaMistrz: co mogę powiedzieć, mam solidny portfel aktywów, w dzisiejszych czasach serio nie ma co innego zrobić - bo co innego, dać żreć się inflacji? : )

@TheDzions: Też tak myślę, poza tym, przy moim tempie akumulacji kapitału najprawdopodobniej wybronię się spłatą znacznej części kapitału w razie czego.
@alex-fortune: rozważałem też kupno domu ale na nic ciekawego nie trafiłem. ostatecznie doszedłem do wniosku, że wole kupić działkę i nie kisić gotówy na koncie, niż czekać w nieskończoność na jakąś super chatę do kupienia w dobrej cenie, tym bardziej że trafiła mi się działka, która spełniała moje wszystkie wygórowane wymagania
@alex-fortune:
tak na szybko to co mi w tej chwili do głowy przychodzi:
- sprawdź czy działka nie leży na terenie zalewowym
- przeczytaj uważnie mpzp dla danej działki (jeżeli taki istnieje), są tam informacje m.in. o tym jak duży dom możesz postawić
- sprawdź przeznaczenie działek sąsiednich
- linie wysokiego napięcia w niedalekiej odległości
- wjazd na działkę najlepiej od północy (ja mam od wschodu ale też jest ok), wtedy