Wpis z mikrobloga

@kawazrana: zawijasy z tortilli, serka, i co tam sobie napakujesz, sałatka taka zwykła z mieszanki sałat z kurczakiem albo łososiem zawinięta w papier ryżowy, śliwka wędzona nadziewana migdałem, zawinięta w boczek i podpieczona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kawazrana: Dobrze wchodzą (i szybko, i prosto się robi) ślimaczki z ciasta francuskiego. Płat ciasta smarujesz ketchupem, zostawiasz ok 2 cm nieposmarowanego brzegu. Na ketchup sypiesz bazylię, oregano, jakąś szynkę, czy salami, ser żółty i zwijasz w rulon. Kroisz na ok. 1,5 cm plastry, układasz płasko na blasze i na jakieś 12-15 minut do nagrzanego piekarnika.
  • Odpowiedz
@kawazrana mini tortille, wytrawne muffinki (słodkie w sumie też, nawet szybciej zejdą ( ͡º ͜ʖ͡º)), faszerowane jajka, grzanki czosnkowe z serem, na szybkości można zrobić tacę kabanosów i serów z hummusem
  • Odpowiedz
@kawazrana: u mnie dziewczyny lubują się w winach, więc koniecznie deska serów i winogrona, bo to schodzi. Dla chłopaków nieśmiertelny gyros, sałatka z kurczakiem, sałatą, pomidorami koktajlowymi, faszerowane jajka, kawałki kurczaka smażone w panierce i do tego jakiś sos żeby maczać. Dla słodyczomaniaków ostatnio zrobiłam taką piankę z mrożonych owoców i śmietany i było jako lody. Tortille też często funduję z różnymi dodatkami w środku, ale zazwyczaj jest to łosoś. Lubię
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kawazrana: ja lubię nawet nabite na wykałaczkę kosteczka sera, kawałeczek kabanosa albo jakiejś szynki i ogórek, i jak wyżej zawijasy z tortilli. Możesz też zrobić nuggetsy (chociaż jak ma być pizza to zbędne bo łatwo się tym najeść). Z sałatek to np. sałatka paskowa jest ok
  • Odpowiedz
@kawazrana: same rożowe paski się odzywają więc ja od siebie polecę nachosy z guacamole, lub z chilli con carne, zawijane male tortille z serkiem philadephia i np rukola i lososiem, oraz kromeczki jakies mini :) i koreczki z sera z winogronami i orzechami.
  • Odpowiedz
@kawazrana: klasyka - zawijasy z tortilli w różnych wariantach (wege z hummusem i papryką, z serkiem ziołowym i szynką, z serem żółtym, z łososiem), ślimaczki z ciasta francuskiego (z ketchupem i przyprawą do pizzy, z ketchupem i pieczarkami z cebulą), hummus + warzywa pokrojone w słupki, sałatka meksykańska z tortellini, salatka z zupek chińskich z kurczakiem, kalafior w panierce + sos czosnkowy domowej roboty.
  • Odpowiedz