Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia

1. „Obmyję cię ziołami, oczyszczę, a ty będziesz wymiotować gniewem i ciemnością, które skumulowały się w tobie. Uświęcę twoje ciało dobrymi ziołami, a ty położysz się na trawie, z twarzą skierowaną ku niebu”
2. W pierwszym punkcie modlitwa szamana, która sobie przygotowywałem w trakcie meczu na resztę sezonu. To co dziś się działo to było już działanie na poziomie nadprzyrodzonym. Dopiero strzał z bliska po koźle w sam róg bramki dal nam zwycięstwo, chociaż powinnismy to skończyć z 4-5 bramkami, a sam Kostorz mógł się o hat-tricka postarać
3. Na zwycięstwo z Piastem czekaliśmy 2,5 roku. Cieszy przełamanie serii, ale cieszy tez, ze wygraliśmy w bardzo ważnym meczu z druga najlepsza drużyna w kraju. Tego typu spotkań możemy się spodziewać w eliminacjach do europucharow, tutaj egzamin zdaliśmy
4. Obrona dziś nawet fajnie zagrała, 3 mecz z rzędu z czystym kontem. Kontrowersyjna opinia: Holownia jest mocno niedocenianym zawodnikiem. Jak dla mnie wszystko co grał w tym roku, robił na wysokim poziomie, nie bylo wcale spadku jakość w porównaniu z Shabanovem
5. Najwieksza zaleta gry Holowni było przesunięcie Juranovica na wahadło. Bardzo mocno brakowało go tam ostatnio, dziś zaprezentowal się swietnie. Mam spore obawy, czy uda się go zatrzymać po tym sezonie, spodziewam się oferty nie do odrzucenia
6. Jakby porównywać Gvilie i Martinsa to tak jak mamy z jednej strony polskiego chłopa, a z drugiej angielskiego gentlemana. I jeden i drugi zatańczy, zabawi się, ale jednak różnica klas będzie widoczna. Nadal uważam, ze Gruzin nam się przyda przy większym natężeniu gier na jesieni, ale na pierwszy skład już jest po prostu za słaby
7. Jasur z lekka kontuzja, a podobno to on miał zagrać obok Pehkarta. Szkoda, bo na treningach, sparingach, praktycznie wszędzie robi świetne wrażenie, tylko jakoś w pierwszej drużynie ciężko mu coś pograć. Wszystko wskazuje jednak na to, ze będziemy mieć jeszcze z niego pociechę
8. Nie chce się już znęcać nad Jedzą, bo robię to co kolejkę, wspominając o machaniu rekami, graniu na raz itd. Dziś było tradycyjnie, ale naszła mnie mała refleksja. Jako boczny obrońca to jednak jest całkiem dobry zawodnik. Do systemu 4-4-2 na bok nadaje się idealnie, potrafi pojsc do przodu, czasem rozegra, a jego defensywne mankamenty nie są aż tak widoczne. Dlatego Artur, dziękuje za to co zrobiłeś dla klubu, jesteś super, ale wystarczy
9. Mecz dwoch czołowych drużyn w Polsce sędziuje sędzia prawie-debiutant, kara Michniewicz utrzymana… ja rozumiem, ze Przesmycki chce pokazać Legii kto tu rządzi, ale chyba wystarczy. Zrozumieliśmy, betonu nie da się skruszyć
10. Lechia, Wisła Krakow, Stal, Podbeskidzie. Musimy wygrać 2 z 4 spotkań. Jak to było z tym przejechaniem zakonnicy po pijaku na pasach?:) A wystarczyło ograć beniaminków, byśmy świętowali już kolejny tytuł
  • Odpowiedz