Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Azaajaszz zakładanie kagańca młodzieży przyniesie dokładnie odwrotny efekt. Wcale się nie martwię o to, że zatrzymają masowe odchodzenie od kościoła xd

@chillipickle: a co jeśli PiS realizuje agendę globalistów i celnem jest właśnie wzrost niechęci do tradycyjnych wartości, patriotyzmu, kościoła itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież idzie im to całkiem nieźle, a stare mohery, które akurat biorą propagandę PiSu w trybie "cała naprzód" to już
szpongiel - > @Azaajaszz zakładanie kagańca młodzieży przyniesie dokładnie odwrotny e...

źródło: comment_1619032740ttkGZouVauD8dNzjsqg28o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Azaajaszz no to czekamy na dalsze kroki: likwidujemy możliwość bycia niewierzącym, likwidujemy seks przedmałżeński, likwidujemy wszelkie używki (oczywiście dwa ostatnie dla wszystkich poza władzą) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chillipickle:

przez nowe pokolenia ludzi wychowanych w duchu liberalizmu.

Celowo dałem przedrostek neo- żeby odróżnić od normalnej lewicy. Ta lewica, o której pisałem mimo, że sami siebie nazywają często progressive liberals i używają pozornie podobnego języka, to jest anty-liberalna i regresywna. Jeszcze przyjdzie historii ukuć właściwą nazwę na to zjawisko ideologiczne, póki co na zachodzie, głównie w USA, można usłyszeć zazwyczaj określenia SJW oraz woke. To są wilki w owczej
  • Odpowiedz
@belfrzyca Dzięki za Twój komentarz, w końcu jakieś mięso w tej dyskusji. W liceum, gdzie wypisałem się z religii, nie zorganizowali zajęć z etyki bo nie zebrała się wystarczajaca ilość uczniów (było nas 3 na całą szkołę). Z tego co wiem przynajmniej od znajomych czy rodziny, to popularny problem był. I jak rozumiem teraz ma się ten stan rzeczy zmienić bo tak chce Pan Czarnek i przy totalnym deficycie nauczycieli w
  • Odpowiedz
@menel_r25 W tym momencie etyka jest nauczana międzyoddziałowo, czyli np. godzina dla 1-3, godzina dla 4-6 na ostatniej lekcji. Jeśli jest za mało chętnych, to jej nie ma. Jest natomiast mnóstwo dzieci wypisanych z religii i etyki, dla których trzeba ekstra organizować opiekę świetlicową na czas trwania religii (i opłacać nauczyciela), bo z religii wypisuje się nawet połowa uczniów z klasy, a dzieci w podstawówce na okienku muszą być pod czyjąś
  • Odpowiedz
@belfrzyca ok, rozumiem problem i trzeba coś z tym zrobić. Tylko że Czarnek kieruje się zasadą "ustawa znieśmy biedę". W poprzednim komentarzu pisałes/aś o konieczności zatrudnienia dodatkowych nauczycieli, gdyż teraz luke wypełniają Ci, którzy ewentualnie mieli filozofie na studiach. Może czytam złe źródła, ale nie widziałem żeby Czarnek zająknął się na temat zatrudnienia dodatkowej kadry, a od tego powinno się zaczac zanim się ogłosi takie zmiany.
  • Odpowiedz
@menel_r25 Temat poruszył na zasadzie "etyki powinna uczyć wykwalifikowana kadra". Czyli pewnie będą to dodatkowe godziny dla katechetów, idąc jego tokiem "myślenia". ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ok światopoglądowo jestem bliżej lewicy, wolność itd. a gospodarczo bliżej prawicy. Do kościoła nie chodzę, nie lubię księży itd itp. ale...

w liceum kiedy jeszcze nie mogłem wypisać się z religii rodzice mi powiedzieli żebym chociaż dał szansę bo tak będę poprostu siedział na świetlicy (zajęcia z religii pomiędzy innymi). Gość który przyszedł nas uczyć de facto nie uczył nas religii tylko etyki. Nie żałuję tych zajęć, naprawdę. Polegały na tym, że
  • Odpowiedz
@Krowa_z_siodlem: W sumie nawet przypomniałem sobie historię jedną. Jak katechetka opowiadała jakąś tam bajkę o pożarze, który swoją czerwoną łuną obejmował coraz większe połacie lasu, zwierzęta uciekały a te co nie uciekły i tak dalej, i tak dalej. Aż przyszły pracowite mrówki, jakos tam obaliły parę drzew, pożar wygasł. W moim gimnazjalnym móżdżku uroiła się wizja, że może katechetka wreszcie zmieniła płytę i coś do historii nawiązuje? Komuna, strajki robotnicze
  • Odpowiedz