Wpis z mikrobloga

@ciachostko: Ja to się dawno tym specjalnie nie ingerowałem, dzisiaj spojrzałem tylko, jaki werdykt.
I był filmik, że ludzie gromadzą się na "goorgefloyd square" rzeczywiście to prawnie nazwali? Czy sobie ciemna społeczność wymyśliła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ciachostko: niestety już nie załapiesz, że problemem nie był on, i żadnym bohaterem, tylko czyn sprawcy jego śmierci

Igor Stachowiak też święty nie był, ale to nie oznacza że policjant może sobie go dowolnie mordować
  • Odpowiedz
Igor Stachowiak też święty nie był, ale to nie oznacza że policjant może sobie go dowolnie mordować


@spere: Igor Stachowiak był biały, więc tutaj wykopki nie mają problemu, żeby ofiarę nazywać ofiarą a zabójcę zabójcą. George Floyd był czarny, a jak każdy wykopek wie czarnoskóry = zło, więc nie może on być po prostu ofiarą, staje się chwastem, a jego zabójca bohaterem. A tak poza tym, to przypominam, że tutaj nie
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego:

znasz takie powiedzenie "dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf"?


Wszyscy dobrze wiemy, że to jawnie polityczny wyrok. Do niedawna taki policjant mógł ubić takiego czarnucha bez konsekwencji i było git. Do władzy doszło jednak lewactwo pod naciskiem wiadomych grup i teraz już nie może. Musi odpowiadać za swoje czyny jak za zabicie pełnoprawnego obywatela. Gdybym był typowym wykopkiem z klaunem w awatarze też byłbym oburzony.
  • Odpowiedz
czy przyczyną śmierci nie było przedawkowanie i nie udzielenie pierwszej pomocy?


@PanHagrid: tylko według specjalisty powołanego przez obronę (szok i niedowierzanie). co ciekawe ten sam specjalista w podobnej sprawie (policjant zatrzymuje czarnoskórego chłopaka i poddusza go aż ten umiera) też stwierdził, że to nie była wina policjanta
  • Odpowiedz
Wszyscy dobrze wiemy, że to jawnie polityczny wyrok.


@shiromaru: napisałeś to ty, ja co najwyżej dopuszczam taką opcję, jako uniknięcie dalszych rozrób
@6c6f67696e: o i ładnie do PanHagrida napisałeś to co miałem na myśli, obrona powoła przychylnych sobie, prokurator sobie i tak samo z doborem ławy przysięgłych, a jak bierzesz tu wszystko za 100% czarno-białe to ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
o i ładnie do PanHagrida napisałeś to co miałem na myśli, obrona powoła przychylnych sobie, prokurator sobie i tak samo z doborem ławy przysięgłych, a jak bierzesz tu wszystko za 100% czarno-białe to ¯_(ツ)_/¯


@konto_dla_trybu_nocnego: ale to nie znaczy, że każda strona musi mieć trochę racji. można uznać, że diagnoza jednego specjalisty bardziej trzyma się kupy niż drugiego.
  • Odpowiedz
@PanHagrid:

czy przyczyną śmierci nie było przedawkowanie i nie udzielenie pierwszej pomocy?


Wyrok jasno określa klasyfikację czynu:

Mr. Chauvin, a former Minneapolis police officer, was found guilty of second-degree murder, third-degree murder and second-degree manslaughter.


źródło: https://www.nytimes.com/live/2021/04/20/us/derek-chauvin-verdict-george-floyd

Na bezpośredni wpływ działań Chauvina wskazuje też większość raportów.

@konto_dla_trybu_nocnego Jeszcze co do

użycia książkowych technik przez policjanta


Koledzy Chauvina z policji nie zgadzają się z Twoją opinią.

Minneapolis Police Department Chief Medaria
  • Odpowiedz
Wyrok jasno określa klasyfikację czynu:

Na bezpośredni wpływ działań Chauvina wskazuje też większość raportów.


@shiromaru: gliniarz nie udzielił pierwszej pomocy, możliwe źle wykonał czynności policyjne, więc nieumyślne spowodowanie śmierci w pełni rozumiem, ale 2 i 3 stopnie morderstwo?

czy wg koronera Floyd miał obrażenia wewnętrzne spowodowane działaniem tego policjanta, które wpłynęły na zgon? czy może przyczyną zgonu było przedawkowanie?
  • Odpowiedz
Igor Stachowiak był biały, więc tutaj wykopki nie mają problemu, żeby ofiarę nazywać ofiarą a zabójcę zabójcą. George Floyd był czarny, a jak każdy wykopek wie czarnoskóry = zło, więc nie może on być po prostu ofiarą, staje się chwastem, a jego zabójca bohaterem. A tak poza tym, to przypominam, że tutaj nie ma żadnego rasizmu.


@shiromaru: Zasadnicza różnica jest taka, że nasze rodzime pieski miały pecha, bo wyciekło nagranie, a
  • Odpowiedz
Za to nagranie ze śmierci twojego bohatera i autorytetu dla ciemnej masy


@papaj42: To chyba najbardziej nieudolna próba stworzenia strawmana, jaką w życiu widziałem. Pokaż fragment, w którym ktokolwiek nazwał go bohaterem albo autorytetem. Oczywiście pomijając rasistów robiących to ironicznie.

Za to nagranie ze śmierci twojego bohatera i autorytetu dla ciemnej masy jest dostępne publicznie od dnia pierwszego, od samego początku sprawa jest mocno dyskusyjna i nawet średnio rozgarnięta małpa jest
  • Odpowiedz