Wpis z mikrobloga

cześć , zaczynam przygodę z dronami. Wybrałem DJI Mavic Air 2 Fly More Combo. Dobry sprzęt na początek ? Drugie pytanie - zdałem te egzaminy na A1 i A3 i chciałbym zapytać kto i w jaki sposób weryfikuje te uprawnienia? #drony
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rosomak94: A w jaki sposób policja dowiaduje się kto jest właścicielem drona? Jadą za nim czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy lot powinieneś też zarejestrować w aplikacji droneradar, na mapie można wtedy zobaczyć kto lata w którym miejscu
  • Odpowiedz
@calkowitybrakrozumu: myśle, że air2 to bardzo dobry sprzęt na początek. Kwestia też tego gdzie chcesz latać bo jeżeli będziesz chciał latać zgodnie z prawem to air2 ma większe ograniczenia niż np. Mini2.
  • Odpowiedz
@calkowitybrakrozumu: bardzo dobry sprzęt, ale jeśli chcesz latać w 100% legalnie a zrobisz tylko A1/A3 to możesz latać 150m od terenów zurbanizowanych i ludzi. Jeśli chcesz latać "w mieście" - ale wciąż trzeba zachować 50m od ludzi - to trzeba zrobić A2. To kosztuje 50zł ale trzeba już osobny egzamin zdać w jednej z firm.
Mini 2 jest pod tym względem bardziej uniwersalny, bo można latać blisko ludzi i też
  • Odpowiedz
@atomic77: „policja już po peselu potrafi sprawdzić, czy ma się uprawnienia.”

Nie ma takiej możliwości. Muszą zwrócić się z oficjalnym pismem do ulc czy xyz ma uprawnienia i jakie.
  • Odpowiedz
@polancky: słyszałem już o takich kontrolach, ale źródła niepewne ( ͡° ͜ʖ ͡°). W każdym razie po to są kody QR, które przecież już działają, można sprawdzić każdego, no chyba że ktoś nie ma dokumentu. Ale na pewno docelowo tak ma być. Czasy gdzie policja nie mogła skontrolować kogoś z ŚK niestety odchodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz