Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psssik: dzieki, tak tez rozkminiałem :) Ale coś mi się z dataszitem nie zgadza, bo napisane jest, że pierwsza noga to... Ty... Ma to sens, pierwsza noga od dołu to TEMP, druga PROG (do R3), trzecia to GND :)
THX!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tymian: czemu tak niemiło poszesz xD
Małe to gówno takie, że szkoda gadać, teraz najgorsze, że muszę wlutować rezystor z 5 razy większy.
Ale i tak dziena ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ściągnąłem dataszita wcześniej i ogarnąłem, tylko teochę niefajno, że na rysunkach poglądowych nie było nóżek opisanych po kolei zgodnie z realnym odwzorowaniem - to wszystko by wyjaśniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MisiekD: protip na przyszłość - jeśli masz usunąć jakiś element SMD typu rezystor a nie masz narzędzi i umiejętności do tego to po prostu go przetnij/wykrusz małymi cążkami. Unikniesz urywania miedzi z płytki tak jak tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tymian: ale ja tak robiłem, probkem w tym, że mam kijowy grot, nie wiem skąd mam zabrać takie cieniutkie grociki, żeby tulować elektronikę. I tak, robię to transformatorową, ale lepiej mi się na niej robi ;) Tylko po prostu mega drobnego gotu nie mogę znaleźć ;d
  • Odpowiedz
@MisiekD: kolejny protip - weź skrętkę albo druciany przewód telefoniczny - zrobisz z tego grot do małych rzeczy który wytrzyma około minuty lutowania. Kiedyś awaryjnie tak procka lutowałem, także da się.
A podstawową stację lutowniczą kupić za ~100zł (jakiś xhaoxin, yihua czy inny chinczyk)
  • Odpowiedz