Wpis z mikrobloga

#nba #nbastats

Odpowiadając na pytanie @suwer - zrzuciłem wszystkie linijki Westbrooka z ostatnich 6 sezonów i doszedłem do tego że średnią na poziomie triple-double notuje w ostatnich 387 meczach, czyli od stycznia 2016 w 387 meczach zdobył co najmniej 3870 punktów, zbiórek i asyst.

Zbiórek dokładnie tyle ile trzeba (co do jednej), czyli jest na granicy. Jak w kolejnym meczu będzie miał np. 8, to rozpiętość meczów w których ma średnią +10reb/g spadnie do przykładowo 386 lub 385.

Poniżej zrzut z excela, niestety przy konwersji formatowanie warunkowe się popsuło i nie ma kolorków czy spełnia czy nie spełnia warunków. Najbardziej po prawo to średnia z X meczów, potem w lewo suma w tych X ostatnich meczach, a dalej w lewo linijka i data/mecz.
cultofluna - #nba #nbastats

Odpowiadając na pytanie @suwer - zrzuciłem wszystkie l...

źródło: comment_1618921514prXVkIoZRfGKfZw6V0sVcA.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: basketball-reference potwierdza że moje wyliczenia są ok, ale tam można jedynie to zweryfikować, znając tę rozpiętość (albo celując w jakąś prawdopodobną). Drugim koszykarzem który miał +10-10-10 średnio w 387 meczach był Robertson. On ma 78 różnych (ruchomych) kombinacji takiej rozpiętości spotkań, więc jego max musi być znacznie większy.

Mówiąc prościej - jeśli Oscar spełnia warunek dla meczów w karierze przykładowo nr 100-487 i dla meczów nr 150-537 też spełnia,
cultofluna - @cultofluna: basketball-reference potwierdza że moje wyliczenia są ok, a...

źródło: comment_1618921850OgNpPRcMthuRlKtdh3SHcU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: super dane :)
Teraz trzeba tylko sprawdzić ile ma Robertson i zobaczyć kiedy Westbrook pobije ten rekord :D
W każdym razie, wyliczenia są ciężki, bo 1 mecz na poziomie 20 zbiórek, może przesunąć statystykę np. o 5 meczów ...
  • Odpowiedz
W każdym razie, wyliczenia są ciężki, bo 1 mecz na poziomie 20 zbiórek, może przesunąć statystykę np. o 5 meczów


@suwer: dokładnie, szczególnie jak np. te 5 od drugiej strony przedziału miały średnią przykładowo 9.5. Robertson wśród tych wszystkich kombinacji 387 meczów miał maksymalnie 160 zbiórek w zapasie powyżej średniej 10, więc wygląda na to że sporo dłuższa ta seria musiała być.

EDIT: nie bawiąc się już w excela wrzuciłem
  • Odpowiedz
to w sumie trzeba będzie sprawdzić to potem, jak Westbrook trochę jeszcze pozbiera :)


@suwer: w celowałem 450 meczów i jeszcze 24 zbiórki w zapasie, więc pewnie koło 460 było, 480 niet.
  • Odpowiedz