Wpis z mikrobloga

@tbkAA Ja wyjmuję dysk i robię diagnostykę na innym komputerze przez USB. Zrzucam dane i bawię się w naprawę. Jak się nie da a dysk sprawny to stawiam czysty system.
@kidi1: Da radę postawić to od nowa (nawet z utratą danych) bez wymontowywania? potrzebuję do tego drugi komputer? jakiejś eksperckiej wiedzy? Tam któraś partycja była recovery z Windowsem. To coś zmienia?
@tbkAA Musisz zrobić pena z Windows 10 przez Media Creation Tool i zainstalować. Albo płytkę z W10. Dla mnie to bardzo proste bo robię to w pracy codziennie.
@kidi1: czyli wsadzam pena i przy starcie wykonuje jakas sekwencje ktora umozliwi mi zgranie tej recovery partycji na niego? Troche jestem zielony w temacie
@tbkAA Nie. Robisz pena na innym komputerze, uruchamiasz z niego komputer i czyscisz dysk do zera i stawiasz czysty nowy system. Zapomnij o recovery.
@kidi1: @CeZiK_: ok, wychodzi na to że system muszę postawić od zera. A co z licencją na Windowsa? Mogę jakoś "wyciągnać" swój klucz licencyjny? Laptop był zakupiony wraz z systemem
@tbkAA Sam się aktywuje jak go połączysz z internetem. Nie łącz się z internetem podczas instalacji bo wymusi konto Microsoft. Wciśnij "nie mam internetu"