Wpis z mikrobloga

Mam problem z przednim hamulcem, podczas hamowania czuć na kierownicy bardzo duże wibracje. Dzisiaj przyjrzałem się temu bliżej i okazało się, że hamulec lepiej łapie na "górkach" tarczy i nieco lżej w "dołkach". Zapewne klocki lepiej ściskają w górnej części i trzeba by je lepiej ustawić, tylko pytanie jak?
Nie mam możliwości przesunięcia ich niżej a w sumie i tak łapią sam dół tarczy, zmiana odległości klocków od tarcz też niewiele daje. Wymiana klocków nie przyniosła żadnej poprawy. No i oczywiście tarcza czyszczona i odtłuszczana.

Hamulce to tanie mechaniczne promax 330R

#rower #naprawarowerow #gravel
Lagranzjan - Mam problem z przednim hamulcem, podczas hamowania czuć na kierownicy ba...

źródło: comment_1618899927tBiiq4NURbv31KnayAZL4T.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@kubraczek: Po pracy wrzucę, wydaje mi się, że to z czasem narastało
@terr0r_dr0ne: tak mi się właśnie wydaje, tylko zastanawiam się dlaczego, ustawiam go tak, że zaciskam hamulec i przykręcam do ramy wiec teoretycznie powinien być ustawiony równolegle do tarczy
  • Odpowiedz
Tarcza wyglada tak jak ma zdjeciu, co ciekawe przelozylem hamulec z tyłu na przód i dziala elegancko, ten który byl na przodzie, teraz na tyle tez dziala bez zarzutu
Albo jakaś specyfika hamulcow albo cos nie tak bylo ustawione i przy przekładaniu ustawilo sie dobrze
  • Odpowiedz