Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej, mój mający tysiąc lat ekspres przelewowy padł.
Czas na coś lepszego, ale nie uśmiecha mi się wydawać kolejne 300 czy 400 zł na jedną kawę z rana. Coś znajdę trochę poniżej?
Ktoś ma philipsa Gaia , intense? Jak się sprawuje przy 2-4 filiżankach?
Chyba że Philips DAILY COLLECTION HD7459/20 ()
Aromaboy odpada bo za mały.

Co się sprawdzi przy małej objętości napoju? Od 250 do pół litra najczęściej. Od wielkiego dzwonu więcej, ale to nie jest główny warunek.

Pomóżcie ()

#ekspresdokawy #kawa
  • 8
  • Odpowiedz
@Poziomkowa: dołączam do pytania. A w czym ekspres z Lidla za 70zl będzie gorszy od np. aromaboya? Nie mam doświadczenia z ekspresami i chce kupić pierwszy, wymagania podobne jak twoje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5 z tego co dziś z rana wyczytałam to ważna w ekspresach jest temperatura wody na wylocie. A tego nikt prawie nie podaje w specyfikacji.
I jeszcze jak masz ekspres na np 1 l gotowej kawy to w większości kawa mocno będzie się różniła w smaku jeśli zaparzysz tylko 250 ml, a inaczej będzie smakować gdy będzie jej 500 ml. To też ma związek z temperaturą i bla bla bla.
Ogólnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niles rano lecą dwie, czasem o innych godzinach. Po za tym jestem turboleniem z rana i hario mi się nie sprawdziło. Wolę zmielić kawę, wrzucić w ekspres, wrócić za 10 minut i mieć gotowy napój. Kawiarka z tych samych powodów odpada. Ale kawa z kawiarki to jest coś co czasem powtarzam. @r4do5 polecam kawiarkę jeśli nie jesteś leniem jak ja
  • Odpowiedz