Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie. Czy jesteście za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej? Prosiłbym o argumentację i to nie taką w stylu: "Kiedyś to byli faceci, nie to co teraz te pipy w rurkach". Bardziej chodzi o to, czy nam jako państwu by się to opłacało, patrząc na warunki współczesnego świata.
#pytanie #polityka #wojsko
  • 14
@an_hedonista: Ja choć już star cap, to chciałbym przejść jakieś podstawowe przeszkolenie np. z obsługi broni, albo jakiegoś strzelania. Ale bez żadnych przysiąg, wyjazdu 300 km od domu itd. bo mam obowiązki tu na miejscu. Pewnie takich jak ja, byłoby więcej.
@an_hedonista: Co mam ci powiedzieć więcej? Nie ma sensu zmuszać nikogo do poświęcania części swojego życia na rzeczy, których robić nie chce. Ja bym zainwestował porządne pieniądze na PORZĄDNE lekcje Przysposobienia Obronnego - takie ze strzelaniem na strzelnicy, jakimś wyjazdem weekendowym do lasu z elementami survivalu, porządna pierwsza pomoc itp. Zatrudnić emerytowanych żołnierzy, lepsze to niż topienie kasy w WOT
Czy jesteście za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej?


@an_hedonista: Zdecydowanie nie, nawet w przypadku funkcji prostych. Przy współczesnym polu walki, każda decyzja o ponownym wprowadzeniu ZSW, była by czysto polityczna i bez praktycznego uzasadnienia. Nawet przy ostatnim modelu gdzie: 1-mc był szkolenia podstawowego potem kompania macierzysta przy funkcjach prostych, oraz 1-mc szkolenia podstawowego, 2-3 m-ce szkolenia specjalistycznego, a służby ogólnie było rok. Taki schemat nie będzie działał jeśli żołnierz będzie wykonywał cokolwiek
@an_hedonista: Myślę, że jest to nieuniknione. Niech przykładem będzie Izrael. Kraj otoczony z każdej strony przez nieprzyjaciół ma powszechną służbę wojskową dla obu płci. Izrael posada nowoczesną technikę wojskową, mimo tego nie przeszkadza to w tym by było powszechna służba wojskowa.
My też żyjemy w miejscu niebezpiecznym, czego doświadczyły wcześniejsze pokolenia. Mamy być problemem dla ewentualnego agresora takim, by atak był nie opłacalny.