Wpis z mikrobloga

Gdy Twoja siostra będzie miała komunie za miesiąc, a ludzie nic nie wiedzą oprócz tego, że:
- będzie za miesiąc
- będzie tylko dziecko z jednym wybranym rodzicem (gdzie drugi rodzić? gdzie chrzestni ja się pytam?)
- wynajem sali aktualnie nie wchodzi w grę, bo od razu mówią, że to zależy od rządu i jedyna opcja to na lewo tylko użyczenie sali i oni nie mają pojęcia co tam się będzie działo, mamy znajomego, który ma dwie sale i on sam w żadnej z tych sal nie może zrobić przyjęcia na tą chwilę. ( ͡ ͜ʖ ͡)
- komunia będzie tak okrojona, że to będzie praktycznie zwykła msza, nie będzie standardowych błogosławieństw itd. przed kościołem jak to jest w tradycji w naszym regionie.

Ja tam zbytnio wierzący nie jestem, ale mama mówi, że ludzie są wkurzeni i się nie godzą na taką komunię dla dzieci i będzie stanowczy protest, bo dzieci przez to mniej kasy i prezentów uzbierają, bo trzeba ograniczyć ilość gości po pierwsze, a po drugie, gdzie ulokuję tych co przyjadą, a po trzecie postaw się, a zastaw się nie wyjdzie.

#polska #gownowpis #kosciol #koronawirus #dzieci
  • 17
@Zona_faraona: Mojej mamie to tylko zależy na tym, aby byli rodzice i chrzestni chociaż w kościele i aby wiedzieć, gdzie to przyjęcie ma zrobić. Czy w domu, czy będzie można wynająć jakąś salę, czy restaurację, bo gości to i tak będzie mało. Góra 30 osób. Dzieciaki z nauczycielami i rodzicami utworzyli jakąś grupę na fb w sprawie tej komunii i tam wypisują, że to nieodpowiednie, aby tak krzywdzić dzieciaki itd.
@Zona_faraona: No właśnie księża nie chcą, czy tam kuria.
@Zamaskowany_mciciel: W tym, że mniej kasy będzie, bo jak mniej gości na komunii itd. to wiadomo, że mniej kasy się uzbiera itd.
@mrpoznanski: Bierzmowania to już wyższy level u nas, bo niby 40 osób do bierzmowania, a ksiądz sam powiedział, że w kościele nikogo i się nie dziwi nawet. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nophp: Twoja mama też mniej wyda na mniejszą imprezę. Tak czy siak, bardzo materialistyczne podejście rodziców i dzieci. To już wiem, po co się zaprasza ludzi na takie uroczystości... niektórzy mają gorzej, ślub organizują w takich czasach