Wpis z mikrobloga

@IcyHot: Właśnie się nad nim zastanawiałem. A coś małego z Androidem ale nie dla babć, bez arduino w środku?
Co do Iphone, super sprawa. Jest na prawdę mały. Ale jakos szkoda mi ładować kasę w telefon. Jest drogi. Wolę na dom odkładać.
  • Odpowiedz
@NuklearnySzpadel: Raczej wolałbym się zamknąć w 1200 zł. SE2020 to prawdopodobnie coś na czym skończę. Mimo, że ciężko mi przychodzi płacić za luksus znaczka Apple, którego nie potrzebuję. Też nie chciałbym mieć hardware-u z dużą zależnością od Chin. Taka Nokia 5.4 jest podobno produkowana w Indiach. Szkoda, ze to jest taka kobyła. Wiele podzespołów tej Nokii i tak jest zapewne z Chin, ale im mniejsza zależność tym lepiej.
  • Odpowiedz
@KrolArthur: ja właśnie ze względu na rozmiar urządzenia przeszedłem na Apple. Ino z tymi Chinami może Cię gryźć, że z tylu jest napis

„Designed by Apple in California
Assembled in China”.

Wiadomo, że to nie to samo co „made in”, ale informuję :P
  • Odpowiedz
@NuklearnySzpadel: A to to wiem. Dla tego wspomniałem o Nokii. Pytanie jak dużo podzespołów jest wytwarzanych w Chinach ? Procesory sygnalowe? Sam CPU jest zapewne produkowany na Tajwanie. Apple ma tez jakiś wgląd w proces produkcji mam nadzieję. Ale firma to firma jak trzeba to i pójdą na ugodę z parta komunistyczna.
  • Odpowiedz
@IcyHot: Haha grosz do grosza a będzie kokosza. Mimo wszystko szkoda pieniędzy na funkcjonalność, której praktycznie nie będę używać. Przyoszczędzę na tym z 2k, a aucie z 5k itd. I się zbiera.
@NuklearnySzpadel: Mimo zapowiedzi nearshore-ingu proces wycofywania produkcji powoli raczkuje i chyba na dzień dzisiejszy nie da się z tym wiele zrobić. Ale dzięki za propozycję, przeanalizuję i coś ogarnę.
  • Odpowiedz