Wpis z mikrobloga

@WhiskeyIHaze: Wiem że tak jest oficjalnie, ale ciągle ktoś płacze że mu nie dają wypłacić pół dogecoina bez KYC. Po prostu ci blokują konto bo "podejrzane zachowania" nie tłumacząc co było niby podejrzane. Więc się zastanawiam czy nieużywanie fiatów to się liczy za bardziej czy mniej podejrzane.
  • Odpowiedz
@Dziki_swiniak kyc robiłem dla IEO, wpłacałem i wypłacałem na revo. Ale to dopiero jakieś 2 miesiące. Wcześniej przez 2 lata tam robiłem tylko krypto-krypto. Wpłaty i wypłaty też tylko krypto. Wszystko działało
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: No właśnie bardzo źle że wymagają, bo po fakcie. Gdyby to była kwestia bezpieczeństwa wystarczyłby mail, i oczywiście należałoby tak potwierdzać depozyty tak samo jak wypłaty. Niezależnie od zasadności takich zabezpieczeń, zasady powinny być jasne - albo można handlować anonimowo albo na telefon czy inne gówno. Jak chcą się bawić w ciuciubabkę niech się #!$%@?ą. Już wolę zrobić pełen KYC w jakiejś możliwie najbardziej ogarniętej giełdzie a nie na raty
  • Odpowiedz
@Dziki_swiniak ale w którym momencie 2fa ci utrudnia anonimowość? To ma na celu tylko twoje bezpieczeństwo. Potwierdzenie depozytów to głupota. Mogą Ew wymagać sprawdzenia czy na bank dobry adres używasz. Ale potwierdzenie wypłaty mailem i jakimś drugim czynnikiem jest bardzo ważne.
  • Odpowiedz
@Dziki_swiniak nie podawaj telefonu tylko ściągnij sobie apke od google. Nie przypominam sobie, żebym im podawał numer telefonu.
Jeśli według ciebie mail to wystarczające zabezpieczenie to nie rozumiesz idei 2fa. Ale ktoś włamie ci się na pocztę i zmienisz zdanie na ten temat.
  • Odpowiedz
Jeśli myślisz że telefon albo apka od googla to wystarczające zabezpieczenie to sam nie rozumiesz. Zresztą jaki sens ma pytanie o nie w tym momencie? Jeśli jakiś haker wbił mi na konto i próbuje wypłacić hajs, to co to pomaga że może sobie teraz ustawić 2fa wg swojego uznania? To prawie tak jakby o #!$%@? a nie bezpieczeństwo tu chodziło.
  • Odpowiedz