Wpis z mikrobloga

Mirki,

Dwa lata temu przeniosłem kuchnię w pokoju z aneksem z jednej ściany na drugą. Przedłużyłem przez to o ok. 3 metry rurę gazową. Okazuje się że to nie jest do końca legalne. Jak to ogarnąć żeby to zalegalizować? Bo to się okazuje jakąś mocną misją. Musiałbym chyba udawać że nic się nie stało i:
1) Uderzyć do wspólnoty o zgodę mieszkańców
2) Iść do gazowni o pozwolenie i zdjęcie licznika
3) Uzyskać w jakimś urzędzie pozwolenie na budowę
4) Wynająć kierownika budowy który stworzy całą dokumentację

Dobrze myślę? Przebić się przez google to masakra...

To samo jeśli chciałbym wywalić tą rurę i wstawić np. kuchenkę na prąd?

#prawo #prawobudowlane #remontujzwykopem #remont #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
A jakieś konsekwencje grożą jak nie zgłosisz?


@kamilry123: jak będzie pożar i wyjdzie, że przerabiane bez pozwoleń, możne być słabo.
Przy sprzedaży mieszkania będzie nowy właściciel może mieć pretensje, że mieszkanie ma wady o których sprzedający wiedział, ale nie powiedział.
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopyrek otóż to więc myślę nad:

a) zalegalizowaniem tematu
b) poprowadzeniem rury jak była z opcją zaślepienia i zgłoszenia do gazowni że kuchenka nie jest podłączona i... założeniem płyty elektrycznej.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: jak niepotrzebujesz gazu to zgłaszasz gazowni aby zdjeli gazomierz i demontujesz rurę w mieszkaniu. Jeśli chcesz legalizować to szukasz firmy co ci to zalegalizuje najpewniej wytną przerabiany odcinek i zrobią od nowa.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: co do kroków, to mi bardzo podobne podawał technik ze Spółdzielni, bo chciałem ruszyć całą rurę od licznika i zmienić jej trasę. Stwierdziłem, że temat jest do nieprzebrnięcia, a na pewno nie warty robienia. Zrobienie czekogolwiek samemu w razie jakiekolwiek wypadku to zapewne każdy będzie chciał umyć ręce - ubezpieczyciel etc.
  • Odpowiedz
@marcin-el-mops: Gaz jest potrzebny bo jest piec gazowy do ogrzewania wody i kaloryferów zimą.

@R__R: No problem w tym że jest już to zrobione. Mam jednak trójfazowe przyłącze do płyty w mieszkaniu więc. Więc chyba przywrócę pierwotny przebieg rury gazowej. Zgłoszę odłączenie płyty i zażądam jej zaślepienia i tyle...
  • Odpowiedz